Trwa ładowanie...
dwjhw0p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Egipt zamierza przeprowadzić manewry wojskowe z Arabią Saudyjską

Egipt i Arabia Saudyjska przedyskutowały zamiar przeprowadzenia "manewrów wojskowych na dużą skalę" z udziałem państw Zatoki Perskiej - poinformował urząd prezydenta Egiptu. Manewry miałyby się odbyć na terytorium Arabii Saudyjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egipt zamierza przeprowadzić manewry wojskowe z Arabią Saudyjską
(PAP/EPA, Fot: KHALED ELFIQI)
dwjhw0p

Tematem rozmów, które odbyły się w Kairze, był także postęp ofensywy przeciwko szyickim milicjom Huti w Jemenie, w której główną rolę odgrywa Arabia Saudyjska.

Do ofensywy przyłączyły się już egipskie siły morskie i lotnicze. Rząd Egiptu zadeklarował gotowość wysłania również wojsk lądowych "jeśli zajdzie taka potrzeba".

Według opublikowanego komunikatu, bezpieczeństwo rejonu Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej jest dla Kairu nieprzekraczalną "czerwoną linią". W rozmowach uczestniczył prezydent Egiptu Abd el-Fatah el-Sisi i minister obrony Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman as-Saud.

dwjhw0p

Nie podano terminu planowanych manewrów, ani innych bliższych szczegółów.

Zobacz także: Francuzi ewakuują 44 osoby z Jemenu

dwjhw0p

Podziel się opinią

Share

dwjhw0p

dwjhw0p
Więcej tematów