Trwa ładowanie...
d1gajpz

Dziesięciogodzinny horror 18-latki; u szyi miała bombę?

Szczęśliwie zakończył się dramat 18-letniej mieszkanki Sydney, Madeleine Pulvern. Przez 10 godzin do ciała Australijki przyczepione było podejrzane urządzenie, które mogło być bombą.

d1gajpz

Koniec dramatu nastąpił o północy czasu lokalnego (o godz. 16.00 czasu polskiego), gdy saperzy uwolnili mieszkankę jednej z najbogatszych dzielnic miasta.

Policja nie ujawnia szczegółów dotyczących incydentu. Jednak dziennik "The Australian" podaje, że mężczyzna w kominiarce włamał się o godz. 14.00 czasu lokalnego do domu w Mosman na przedmieściach Sydney. Następnie przyczepił do szyi lub nadgarstka 18-latki urządzenie, informując, że jest ono bombą. Powiedział, że ładunek może być zdetonowany zdalnie, i twierdził, że do urządzenia przymocowany jest mikrofon.

Według niepotwierdzonych informacji sprawca zostawił żądanie okupu, a następnie uciekł. Ok. godz. 14.30 dziewczyna, której ojciec jest wpływowym biznesmenem, wezwała policję.

Dwaj saperzy przez 10 godzin rozpracowywali urządzenie, podczas gdy para negocjatorów rozmawiała z Madelaine i pomagała jej zachować spokój. - Spisała się świetnie i trzymała emocje na wodzy - mówił po zakończeniu dramatu przedstawiciel policji Mark Murdoch.

Nadal nie wiadomo, czy do ciała nastolatki faktycznie przyczepiony był ładunek wybuchowy. Obecnie policja bada urządzenie, które określa jako wyjątkowo "skomplikowane i rozbudowane" .

Trwają poszukiwania sprawcy dramatu. Zdaniem Murdocha, jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy chodziło o próbę wymuszenia.

d1gajpz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gajpz
Więcej tematów