Trwa ładowanie...

Dzierżoniów. Akcja ABW i wrocławskiej policji. Interwencja na koncercie neofaszystów

Gigantyczna akcja policji i agentów ABW w Dzierżoniowie. Zablokowane ulice, krążący nad miastem policyjny śmigłowiec. Funkcjonariusze rozbili grupę neofaszystów w miejscu, gdzie miał się odbyć koncert.

Share
Dzierżoniów. Akcja ABW i wrocławskiej policji. Interwencja na koncercie neofaszystów
Źródło: WP.PL
d1v299t

Jak informuje portal doba.pl akcja rozpoczęła się po godz. 18.00. Policjanci mieli wkroczyć do jednego z lokali przy ul. Kościuszki w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Prokuratura potwierdza, że chodzi o zatrzymanie neofaszystów.

- Na polecenie prokuratury rejonowej w Wałbrzychu funkcjonariusze ABW i policji dokonywali czynności, które polegały m.in. przeszukaniu pomieszczeń, gdzie dziś miał odbyć się koncert zespołów neofaszystowskich - powiedział w rozmowie z gazeta.pl prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

d1v299t

Jak dodał Orepuk, celem akcji służby było m.in. ujawnienie i zabezpieczenie materiałów związanych z propagowaniem treści faszystowskich.

Akcja była prawdopodobnie przygotowywana od wielu tygodni - informuje rmf24.pl. Brali w niej udział agenci ABW i policjanci z całego województwa dolnośląskiego - ok. 300 osób, w tym policyjny helikopter oraz grupa antyterrorystyczna z Wrocławia.

Przez dwie godziny zablokowane były pobliskie ulice, mieszkańcy skarżyli się, że nie mogą dostać się do domów. Niektórzy świadkowie twierdzą, że słyszeli odgłosy strzałów. Możliwe, że część zatrzymanych miała broń.

Z informacji portalu dziennik.wałbrzych.pl wynika, że funkcjonariusze uderzyli jednocześnie w kilka miejsc na terenie Dzierżoniowa.

d1v299t

Jak przypomina portal dziennik.wałbrzych.pl, w Dzierżoniowie i Bielawie środowisko neonazistów skupione jest wokół nieformalnej grupy Club28, która zrzesza neonazistów z całego Dolnego Śląska. Od kilku lat są najaktywniejszym środowiskiem wśród polskich neofaszystów - organizują w Polsce kolejne koncerty, utrzymują ścisłe kontakty z ekstremistami z Europy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: doba.pl, rmf24.pl, dziennik.wałbrzych.pl, gazeta.pl

d1v299t

Podziel się opinią

Share
d1v299t
d1v299t
Więcej tematów