Trwa ładowanie...

Dziennikarz próbował popełnić samobójstwo w kościele

Wojciech Sumliński, dziennikarz podejrzewany o składanie korupcyjnych propozycji byłym oficerom WSI, próbował popełnić samobójstwo w warszawskim kościele Św. Stanisława Kostki. Na szczęście został odratowany, w tej chwili opiekuje się nim żona - potwierdza w rozmowie z serwisem internetowym tvp.info Stanisław Rymar, adwokat Sumlińskiego.

Share
Dziennikarz próbował popełnić samobójstwo w kościele
Źródło: PAP
d1z1bl9

Wojtek od kilku dni był załamany, sugerował, że sobie coś zrobi, ale związani z naszą redakcją dziennikarze próbowali go odwieść od dramatycznej decyzji - mówi Dorota Kania, wicenaczelna portalu "Niezależna.pl", który jako pierwszy podał informację o nieudanej próbie samobójczej dziennikarza.

Jak powiedziała żona Wojciecha Sumlińskiego, jej mąż podciął sobie żyły w kościele, do którego wszedł - jak jej powiedział - by się pomodlić. W tym czasie ona poszła po zakupy. Z jej relacji wynika, że jedna z modlących się w kościele kobiet wezwała pomoc, gdy zauważyła zakrwawionego człowieka.

d1z1bl9

Jak poinformował serwis internetowy tvp.info ks. prałat Zygmunt Malacki, proboszcz parafii na warszawskim Żoliborzu, rano z kościoła Sumlińskiego zabrało pogotowie. Był zaprzyjaźniony z naszą parafią, jeszcze wczoraj uczestniczył w mszy - mówi prałat Malacki. Sumliński przebywa obecnie w Szpitalu Bielańskim.

Co było powodem desperackiej decyzji dziennikarza? Warszawski sąd zdecydował we wtorek, że Sumliński trafi do aresztu. Dziennikarz został zatrzymany przez ABW w maju.

Prokuratura zarzuca mu, że od grudnia 2006 roku do stycznia 2007, powołując się na kontakty w komisji weryfikacyjnej WSI, oferował byłym oficerom pozytywną weryfikację w zamian za łapówkę. Sumliński zdecydowanie odpiera zarzuty, twierdzi, że cała akcja to zemsta wojskowych służb za jego artykuły śledcze.

Rafał Pasztelański, Marcin Dzierżanowski

d1z1bl9

Podziel się opinią

Share
d1z1bl9
d1z1bl9
Więcej tematów