Trwa ładowanie...
d1dm0y1

Dziennikarskie stowarzyszenie broni rządu PiS. "Niespotykany wzrost agresji mediów"

• Protest SDP: media tworzą zmanipulowany i nieprawdziwy przekaz
• "Naganne jest wykorzystywanie zagranicznych mediów"
• Stowarzyszenie broni ustawy medialnej PiS
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarskie stowarzyszenie broni rządu PiS. "Niespotykany wzrost agresji mediów"
(WP)
d1dm0y1

"Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko praktykom mediów publicznych i prywatnych prowadzącym do destabilizacji polskiego społeczeństwa poprzez dezinformację i budowanie fałszywego obrazu sytuacji społeczno-politycznej naszego kraju" - czytamy w oświadczeniu SDP przesłanym WP.

Członkowie organizacji piszą o "niespotykanym wzroście agresji dziennikarzy informacyjnych, którzy zamiast rzetelnie informować o pracach prezydenta, rządu i parlamentu, tworzą zmanipulowany i nieprawdziwy przekaz, mający zastraszyć społeczeństwo".

"Szczególnie naganne jest wykorzystywanie zagranicznych mediów, które powielają jednostronne i nierzetelne przekazy. Staje się to nieuprawnioną ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski, i narusza polską rację stanu" - piszą członkowie warszawskiego oddziału SDP.

d1dm0y1

Oświadczenie w sprawie ustawy medialnej wydał natomiast Zarząd Główny SDP. "Jesteśmy głęboko zdziwieni, że poważne instytucje europejskie kształtują swoją opinię na temat zmian w mediach publicznych w Polsce bez znajomości podstawowych faktów" - czytamy w piśmie.

Zarząd Główny SDP stwierdza, że "media publiczne w ciągu ostatnich lat osiągnęły stan patologii charakteryzujący się między innymi jednostronnością polityczną i brakiem pluralizmu, co prowadziło do manipulacji i przedstawiania nieprawdziwego obrazu Polski".

"Media publiczne nie wypełniają swojej misji ani obowiązków, na co SDP wskazało w czasie swojego Nadzwyczajnego Zjazdu, domagając się radykalnych zmian" - napisano w komunikacie.

Autorzy pisma podkreślają, że ustawa uchwalona 30 grudnia przez Sejm "może być traktowana jedynie jako pierwsze posunięcie na drodze do budowy mediów, które będą tworzyć przestrzeń dla debaty publicznej w sposób rzetelny i pluralistyczny". Dodają, że oczekują w najbliższych miesiącach przygotowania i uchwalenia nowej ustawy medialnej. Zaznaczają, że spodziewają się udziału w pracach nad ustawą organizacji obywatelskich i środowisk zawodowo związane z mediami.

"Oczekujemy, że ostateczny kształt ustroju mediów publicznych uniezależni je od wpływów partii politycznych zapewniając warunki dla pełnienia przez nie rzetelnie misji informacyjnej i kulturotwórczej" - kończy swoje oświadczenie Zarząd Główny SDP.

d1dm0y1

Podziel się opinią

Share
d1dm0y1
d1dm0y1
Więcej tematów