Trwa ładowanie...
31-12-2015 15:22

Dziennikarskie stowarzyszenie broni rządu PiS. "Niespotykany wzrost agresji mediów"

• Protest SDP: media tworzą zmanipulowany i nieprawdziwy przekaz
• "Naganne jest wykorzystywanie zagranicznych mediów"
• Stowarzyszenie broni ustawy medialnej PiS

Dziennikarskie stowarzyszenie broni rządu PiS. "Niespotykany wzrost agresji mediów"Źródło: WP
d28h3l8
d28h3l8

"Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko praktykom mediów publicznych i prywatnych prowadzącym do destabilizacji polskiego społeczeństwa poprzez dezinformację i budowanie fałszywego obrazu sytuacji społeczno-politycznej naszego kraju" - czytamy w oświadczeniu SDP przesłanym WP.

Członkowie organizacji piszą o "niespotykanym wzroście agresji dziennikarzy informacyjnych, którzy zamiast rzetelnie informować o pracach prezydenta, rządu i parlamentu, tworzą zmanipulowany i nieprawdziwy przekaz, mający zastraszyć społeczeństwo".

"Szczególnie naganne jest wykorzystywanie zagranicznych mediów, które powielają jednostronne i nierzetelne przekazy. Staje się to nieuprawnioną ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski, i narusza polską rację stanu" - piszą członkowie warszawskiego oddziału SDP.

Oświadczenie w sprawie ustawy medialnej wydał natomiast Zarząd Główny SDP. "Jesteśmy głęboko zdziwieni, że poważne instytucje europejskie kształtują swoją opinię na temat zmian w mediach publicznych w Polsce bez znajomości podstawowych faktów" - czytamy w piśmie.

d28h3l8

Zarząd Główny SDP stwierdza, że "media publiczne w ciągu ostatnich lat osiągnęły stan patologii charakteryzujący się między innymi jednostronnością polityczną i brakiem pluralizmu, co prowadziło do manipulacji i przedstawiania nieprawdziwego obrazu Polski".

"Media publiczne nie wypełniają swojej misji ani obowiązków, na co SDP wskazało w czasie swojego Nadzwyczajnego Zjazdu, domagając się radykalnych zmian" - napisano w komunikacie.

Autorzy pisma podkreślają, że ustawa uchwalona 30 grudnia przez Sejm "może być traktowana jedynie jako pierwsze posunięcie na drodze do budowy mediów, które będą tworzyć przestrzeń dla debaty publicznej w sposób rzetelny i pluralistyczny". Dodają, że oczekują w najbliższych miesiącach przygotowania i uchwalenia nowej ustawy medialnej. Zaznaczają, że spodziewają się udziału w pracach nad ustawą organizacji obywatelskich i środowisk zawodowo związane z mediami.

"Oczekujemy, że ostateczny kształt ustroju mediów publicznych uniezależni je od wpływów partii politycznych zapewniając warunki dla pełnienia przez nie rzetelnie misji informacyjnej i kulturotwórczej" - kończy swoje oświadczenie Zarząd Główny SDP.

d28h3l8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28h3l8
Więcej tematów