Trwa ładowanie...
d2kg7ba
d2kg7ba

#dzieńdobryPolsko Andrzej Duda za reformą edukacji. Marcin Kierwiński: prezydent nie zdał egzaminu

- Prezydent nie zdał egzaminu. Znów poszedł na pasku PiS. Miejmy nadzieję, że tę złą reformę powstrzymają Polacy - mówił w #dzieńdobryPolsko Marcin Kierwiński (PO). - Liczyłem na referendum. Liczyłem, że prezydent zaskoczy wszystkich - wtórował mu Marek Jakubiak (Kukiz'15).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kg7ba

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o prawie oświatowym i przepisy wprowadzające. Od nowego roku szkolnego rozpocznie się proces likwidacji gimnazjów, a zamiast nich wprowadzona zostanie ośmioletnia podstawówka oraz czteroletnie liceum.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że w związku z podpisaniem ustawy przygotowuje się do wejścia w spór zbiorowy z rządem i inauguruje ruch na rzecz referendum w sprawie reformy oświaty.

d2kg7ba

- Wszystko jak zawsze. Wahał się, wahał, a potem podpisał. Wiadomo było, że tak będzie - komentował Kierwiński na antenie WP. Zadeklarował, że PO przyłączy się do akcji zbierania podpisów pod referendum.

Podobnie Jakubiak. - Pęd powoduje, że jest dużo niepokoju. Trzeba to wyhamować i zapytać, bo być może państwo, suweren, chce inaczej - tłumaczył.

W pewnym momencie doszło do uszczypliwej wymiany zdań między gośćmi programu. - Może tych parę milionów sześciolatków wykorzystajcie wyrzuconych do kosza (...) Na wariata wprowadzali wszystko, a teraz jacy! Mądry Polak po szkodzie - wygarniał Jakubiak posłowi PO.

- Zaczęliśmy od tego, że Kukiz15 jest partią opozycyjną, a kończymy na tym, że jednak jesteście przybudówką PiS - ripostował Kierwiński.

d2kg7ba

Podziel się opinią

Share
d2kg7ba
d2kg7ba
Więcej tematów