Trwa ładowanie...
d9pgwj0
dzień psa

Dzień Psa. Spraw prezent swojemu pupilowi i pomóż organizacjom zajmującym się psami

1 lipca obchodzimy Dzień psa. Z tej okazji można sprawić prezent swojemu pupilowi. Skąd wziął się dzień psa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Psa. Spraw prezent swojemu pupilowi i pomóż organizacjom zajmującym się psami
(WP)
d9pgwj0

Dzień psa. Od kiedy go obchodzimy?

1 lipca obchodzimy Dzień Psa a także Dzień Architektury. Dzień Psa to nowe święto w kalendarzu. Po raz pierwszy wprowadzono je w 2007 roku. To doskonała okazja nie tylko o to, by zadbać o swojego pupila, ale także pomóc schroniskom, które opiekują się bezpańskimi psami.

Dzień Psa powstał z inicjatywy polskiego czasopisma "Przyjaciel Pies". Termin 1 lipca wybrano dlatego, że to jeden z pierwszych dni wakacji. Właśnie latem najwięcej psów trafia do schronisk, gdyż ich nieodpowiedzialni opiekunowie nie mają pomysłu na to, co zrobić ze zwierzętami podczas urlopu. Dzień ten wprowadzono po to, by zwrócić uwagę na traktowanie psów przez społeczeństwo.

d9pgwj0

Dzień psa. Spraw prezent swojemu pupilowi

Z okazji dnia psa wiele osób publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia ze swoimi pupilami. Sprawiają im też niespodzianki: kupują najnowsze zabawki czy ulubioną karmę. Wszak pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego warto odwzajemnić im uczucia.

Pomysłodawcy akcji zwracają także uwagę na to, by wspierać organizacje działające na rzecz bezdomnych psów, które większość swojego życia spędza w schroniskach. Takie organizacje można znaleźć w internecie i w Dzień Psa przekazać im pieniądze czy karmę.

Dodajmy, że w Stanach Zjednoczonych dzień psa obchodzony jest 26 sierpnia. Z kolei w Polsce 25 października to także dzień kundelka, czyli nieformalny dzień poświęcony wszystkim wielorasowym psom. To właśnie one najczęściej trafiają do schronisk, porzucane przez swoich opiekunów, którzy nie chcą się już nimi zajmować.

d9pgwj0

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9pgwj0

Podziel się opinią

Share

d9pgwj0

d9pgwj0
Więcej tematów