Trwa ładowanie...
d1ur7d3
03-02-2007 15:10

Dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem

W ramach obchodów 7. Światowego Dnia Walki z Rakiem, Polska Unia Onkologii organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych do akcji przystąpiły ośrodki onkologiczne i hematoonkologiczne w całej Polsce.

d1ur7d3
d1ur7d3

Program oparty jest na udzielaniu prostych porad onkologicznych, szczególnie z uwzględnieniem szeroko pojętej profilaktyki - zwiedzanie Oddziałów i Zakładów diagnostyczno-leczniczych danej placówki, prowadzenie wykładów na temat profilaktyki i możliwości wczesnego wykrywania i rozpoznawania nowotworów.

Poza prelekcjami i zwiedzaniem placówek medycznych rozdawane są materiały informacyjne na wyżej wymienione tematy, udostępnianie druków deklaracji przystąpienia do Polskiej Unii Onkologii jako dowód solidarności całego społeczeństwa na rzecz walki z rakiem.

W ramach międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem najnowocześniejsze techniki i metody walki z nowotworami zaprezentowano w Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Tłumy pacjentów przyszły do łódzkiego szpitala imienia Kopernika. Do rejestracji w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym ustawiały się kolejki chętnych, chcących skorzystać z konsultacji lekarskiej lub posłuchać prelekcji na temat zagrożeń chorobami nowotworowymi. Wiele osób twierdzi, że to dla nich jedyna okazja, by dostać się na konsultacje do onkologa.

d1ur7d3

Bezpłatne konsultacje prowadzą specjaliści w Poliklinice w Olsztynie. Oprócz porad lekarskich odbywają się pokazy filmów dotyczących raka szyjki macicy oraz raka piersi. Osoby, które przyjdą do Polikliniki mają też możliwość odpłatnego zaszczepienia się przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego.

Krakowskie Centrum Onkologii przyjęło od rana kilkadziesiąt osób. Lekarze wykonują bezpłatne badania USG, rentgenowskie, mammografię, cytologię, a także prowadzą konsultacje.

Z powodu nowotworu złośliwego umiera co piąty mieszkaniec Polski. Leczenie we wczesnym stadium choroby podejmuje tylko 20 procent chorych.

Tymczasem z całego kraju docierają informacje o problemach finansowych placówek onkologicznych.

d1ur7d3

Centrum Onkologii w Warszawie nie ma pieniędzy na nowoczesne niestandardowe leczenie pacjentów chorych na raka. Placówka w tegorocznym kontrakcie otrzymała od NFZ o 7 milionów złotych mniej niż w ubiegłym roku.

Zamknięcie grozi wrocławskiej klinice hematologii dziecięcej. Komornik zajął konta szpitala. Na apel kliniki o pomoc odpowiadają setki osób z całego świata.

Akcja będzie trwała, dopóki nie będzie zapewnienia, że klinika jest bezpieczna. Minister zdrowia obiecuje, iż przedstawi plan pomocy zadłużonym szpitalom we wtorek lub środę.

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj