Trwa ładowanie...
d1ngm2v
d1ngm2v
Informacja prasowa

Dzień Kobiet z kwartetem Obsession!

Kabaretowy spektakl muzyczny będący swoistym odzwierciedleniem świata kobiecych perypetii i emocjonalnych potyczek w muzycznym ujęciu. Kwartet zadziwia pomysłami i znakomicie rozwiązuje problem kameralnej formy. Subtelność przeplata dynamiczna narracja i zaskakujące zwroty akcji, a wizerunek czterech nietuzinkowych kobiet powoduje, że show oczarowuje w pełni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ngm2v

Muzyka, kobiety i śpiew… w założeniu bez wina, ale za to z odrobiną tańca i całkiem sporą szczyptą humoru… czyli kwartet smyczkowy Obsession w swej najnowszej odsłonie. Jedyne w swoim rodzaju połączenie muzyki, kobiecości i dowcipu. Niekonwencjonalne show kwartetu smyczkowego oparte na najsłynniejszych tematach muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Dowcipna konferansjerka, zaskakujące gagi muzyczne z wykorzystaniem elementów wokalnych oraz tanecznych. Godzina wytrawnego humoru w towarzystwie kobiet nie bojących się żartować z Beethovena, Chopina, a nawet z samych siebie…Kwartet OBSESSION to cztery instrumentalistki, dla których ukończenie Akademii Muzycznej było zaledwie początkiem ich artystycznych poszukiwań. Najpierw poszukiwały w gabinetach zbiorów muzycznych Bibliotheque Nationale de France, następnie w muzykaliach z księgozbioru Maxa Gruebnaua w Bibliotece Gdańskiej PAN, w międzyczasie również w rozlicznych traktatach muzycznych Johannesa Ciconii, Vincenzo Manfrediniego oraz Theodora Adorno.

d1ngm2v

Przy okazji postanowiły też poszukać nowych szpilek z czerwoną podeszwą, albowiem te bardzo dobrze prezentują się na scenie. A kiedy skompletowały wreszcie wszystkie materiały niezbędne do stworzenia wiekopomnego dzieła pozostało już tylko spędzić 4279 godzin i 24 minuty na ćwiczeniu gam, pasaży oraz w szczególności tryli w rejestrze sopranowym, na wypracowaniu wspólnej intonacji, artykulacji, jednolitej barwy dźwięku a przede wszystkim właściwych proporcji dynamicznych i program w zasadzie był gotowy. A program ten to muzyczno-kabaretowa podróż przez świat dźwięków, które niezależnie od preferencji otaczają nas wszystkich. Od tych najbardziej wyrafinowanych rodem z madrygałów Gesualda da Venosy po te mniej wyrafinowane, zasłyszane przez ścianę u Pani Jadwigi spod piątki. Kwartet poprzez swoje obsesyjne obserwacje rzeczywistości obnaża zasady rządzące światem, a w każdym razie zapewnia niezapomnianą rozrywkę, obok której nie da się przejść obojętnie.

Miejsce i termin:
Sala warszawskiego domu technika NOT
ul. Czackiego 3/5, Warszawa
8 marca 2016, godz. 19.00
Wstęp od: 40 złotych, dostępne pod tym linkiem >>>

d1ngm2v

Podziel się opinią

Share
d1ngm2v
d1ngm2v
Więcej tematów