Trwa ładowanie...

Dzień Flagi 2 maja 2019. Sprawdź, jak prawidłowo wywiesić flagę państwową

Dzień Flagi 2 maja 2019. Przy okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypominamy, o czym należy pamiętać, wywieszając symbol narodowy.
Share
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2019. Sprawdź, jak prawidłowo wywiesić flagę państwową
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2019. Sprawdź, jak prawidłowo wywiesić flagę państwowąŹródło: East News, Fot: Jan Graczyński
d2jpog6

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2019

Wywieszanie flagi państwowej wydaje się rzeczą pozornie prostą, jednak niektórym potrafi sprawić kłopoty. Przy okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2019 przypominamy, że gdy flaga wisi poziomo, biały pas powinien znajdować się u góry. Jeżeli jednak zdecydujemy się zawiesić ją pionową, należy zadbać o to, aby biała część była po lewej stronie. W przypadku symbolów narodowych umieszczonych na masztach, biały pas powinien być umiejscowiony zawsze przy samym maszcie. Większe problemu pojawiają się jednak w sytuacji, gdy zamierzamy zawiesić więcej flag koło siebie np. przed kościołami czy hotelami.

Dzień Flagi 2019 - jak prawidłowo wywiesić polską flagę?

W sytuacji, gdy umieszczamy więcej flag, to właśnie biało-czerwona ma pierwszeństwo. Należy zawiesić ją zawsze przed flagami innych państw, Unii Europejskiej, kościelną, watykańską czy flagą danej firmy. Jeżeli flagi są dwie, polska powinna być wywieszona po lewej stronie, patrząc w kierunku budynku. Ponadto maszty, na których zostaną powieszone symbole, muszą być tej samej wysokości, a flagi identycznej wielkości. Jeżeli flagi są trzy, najważniejsza będzie ta w środku i to właśnie ona powinna być biało-czerwona. Druga co do ważności, będzie po lewej stronie. Przy czterech główną rolę odgrywa skrajna prawa, natomiast przy pięciu, flaga Polski powinna znajdować się w środku. Należy również pamiętać, że polska flaga jest biało-czerwona i nie zawiera orła. Gdy widnieje na niej również herb, będzie to już bandera. Flaga z herbem jest przeznaczona dla portów morskich i lotniczych oraz instytucji polskich za granicą.

d2jpog6

Podziel się opinią

Share
d2jpog6
d2jpog6
Więcej tematów