Trwa ładowanie...
dhjmohs

Dzień Dziecka online. KPRM i TVP przygotowały specjalną akcję

1 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka. Święto to powstało, by upowszechnić prawa dziecka na świecie. Jakie atrakcje online przygotowano dla dzieci w tym roku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca
Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca (PAP)
dhjmohs

Dzień Dziecka 2020. Życzenia na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodzony w Polsce jest 1 czerwca. Celebryci, sportowcy, artyści czy politycy publikują w sieci swoje zdjęcia z dzieciństwa i wspominają swoje najmłodsze lata. Część z nich dziękuje swoim rodzicom i składa życzenia dzieciom.

Niespodziankę dla dzieci przygotowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wraz z ministerstwami oraz TVP ABC przygotowano wiele internetowych atrakcji: gier on-line, spektakli teatralnych, warsztatów, bajek i prezentacji, a gospodarzem E-Dnia Dziecka będzie Wiadomirek. Atrakcje przygotowane dla dzieci dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edziendziecka

dhjmohs

Dzień Dziecka online

Atrakcje przygotowane dla dzieci dostępne są na stronie www.gov.pl/web/edziendziecka. Ten sposób obchodzenia Dnia Dziecka związany jest m.in. z epidemią koronawirusa. Zrezygnowano z przeprowadzenia obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży, który z reguły odbywa się 1 czerwca.

Jak informuje TVP, dzieci w ramach E-Dnia Dziecka będą mogły m.in. zagrać w grę on-line „Godność, wolność i niepodległość”, obejrzeć bajki „Przygody Bolka i Lolka”, „Reksio”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, a także przedstawienia teatralne „Baśń o trzech konikach”, „Pchła Szachrajka”, „Bajki robotów”. Najmłodsi będą mogli również podszkolić swoje umiejętności kulinarne, nauczą się jak zrobić domowy budyń, zdrową sałatkę warzywną czy karpatkę.

Dzień Dziecka - historia

Dzień Dziecka w Polsce tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

dhjmohs

W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej często były łamane. Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Dziecka w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka, czyli 20 listopada. Zgodnie z sugestią ONZ, Dzień Dziecka w każdym kraju powinien być obchodzony w dniu, który jego władze uznają za najwłaściwszy.

W Polsce i innych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym. Od wielu lat 1 czerwca w Polsce obradował Sejm Dzieci i Młodzieży.

Zobacz wideo: Adam Bielan o opozycji: robią wszystko, by 7 sierpnia Polska nie miała prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhjmohs

Podziel się opinią

Share

dhjmohs

dhjmohs
Więcej tematów