Trwa ładowanie...

Dzień Dziecka 2019 – jaki prezent kupić dziecku z okazji jego święta? Mamy kilka propozycji

Dzień Dziecka to jedno z najweselszych świąt w roku (przynajmniej dla najmłodszych). Tego dnia dzieci są rozpieszczane. Często wolno im nieco więcej niż w zwykły dzień. Jaki prezent warto podarować maluchowi w Dzień Dziecka?

Share
Dzień Dziecka 2019 – jaki prezent kupić dziecku z okazji jego święta? Mamy kilka propozycji
Źródło: 123RF
dkismb0

Dzień dziecka 2019 – tradycyjne prezenty

Mimo upływu czasu, jednym z najbardziej wartościowych prezentów dla wielu dzieci (tych młodszych i trochę starszych) może być książka. Wydawnictwa prześcigają się w tytułach oferowanych dla równych grup wiekowych. Na rynku znajdziemy zarówno interaktywne książeczki dla kilkumiesięcznych dzieci, jak i książki z bajkami i wierszykami dla dzieci do 8 roku życia. Starszym mogą spodobać się książki o tematyce podróżniczej, historycznej lub fantastycznej. Wszystko zależy od upodobań młodego czytelnika.

W Dzień Dziecka popularnym prezentem są również gry. I mowa tu nie tylko o grach na komputery i konsole, które są wręcz pożądanym prezentem, i cieszą się największą popularnością. Swoją drugą młodość w ostatnich latach przeżywają gry planszowe. W XXI wieku planszówki to nie tylko „Monopoly” i gry biznesowe. Tytuły takie jak „Domek”, „Talisman: Magia i Miecz”, czy też „Gra o Tron” nie powinny być obce żadnemu fanowi planszówek. Obecnie rynek „gier bez prądu” rozrasta się bardzo dynamicznie. Gry planszowe są dostosowywane do wieku graczy. Mają też swoje bardzo ciekawe i rozbudowane fabuły.

dkismb0

Dzień Dziecka 2019 – elektronika

Mówiąc o prezentach na Dzień Dziecka, nie sposób uniknąć tematu elektroniki. Sklepy prześcigają się w coraz to bardziej atrakcyjnych ofertach telefonów, tabletów, laptopów, czy też popularnych w ostatnim czasie elektrycznych hulajnóg i deskorolek.

Ogromną popularnością cieszą się również zabawki zdalnie sterowane. Czasy puchatego i miękkiego misia przechodzą powoli do lamusa. Teraz marzeniem dzieci są zabawki interaktywne (tańczące, śpiewające itp.), a także drony, helikoptery, samochody i motorówki zdalnie sterowane.

Dobór prezentu na Dzień Dziecka to nie lada wyzwanie. Podczas wybierania właściwego podarunku warto zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach. Znajdziemy tam informację na temat grupy wiekowej, do której skierowany jest dany produkt. Pod uwagę trzeba wziąć również zainteresowania dziecka.

dkismb0

Podziel się opinią

Share
dkismb0
dkismb0
Więcej tematów