Trwa ładowanie...

Dzień Dziadka – kiedy i dlaczego go obchodzimy? Jakie prezenty kupić na Dzień Dziadka?

Za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Dziadka. Wtedy będziemy chcieli wręczyć naszym babciom prezenty i złożyć życzenia. Jednak nie wszyscy mają jeszcze pomysł na upominek oraz nie wiedzą, skąd się wzięło to święto. Dlatego uzupełniamy tę wiedzę oraz podajemy kilka pomysłów na prezent.

Share
Dzień Dziadka – kiedy i dlaczego go obchodzimy? Jakie prezenty kupić na Dzień Dziadka?
Źródło: iStock.com
d2mh986

Dzień Dziadka – dlaczego obchodzimy to święto? Kiedy jest Dzień Dziadka?

Dzień Dziadka wywodzi się z czasów PRL. Pierwszy raz obchodzono Dzień Dziadka w 1981 roku. Zwyczaj ten przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych i utrzymuje się do dziś.

Tego dnia możemy naszym dziadkom podziękować za wkład i poświęcenie w wychowanie naszych rodziców oraz pomoc w naszym wychowaniu.

d2mh986

Dzień Dziadka to święto nieruchome, obchodzimy je co roku 22 stycznia. W 2019 roku wypadnie na najbliższy wtorek.

Dzień Dziadka – pomysły na prezenty

Na Dzień Dziadka, oprócz laurek z życzeniami, wręczamy różne prezenty. Skromnym, ale bardzo ładnym podarkiem, mogą być czekoladki. Dziadkowie docenią też własnoręcznie robione prezenty.

Dobrym prezentem będą zdjęcia rodzinne lub samych wnuków oprawione w ładną ramkę lub album rodzinny.

W prezentach na Dzień Dziadka warto mierzyć w zainteresowania i hobby naszych babć i kupić coś z tym związanego, np. zestaw narzędzi do pracy w ogrodzie lub majsterkowania, noże myśliwskie, książka (najlepiej z ulubionego gatunku literackiego), płyta muzyczna (najlepiej ulubionego artysty), bilety do teatru lub opery, klasery na znaczki pocztowe czy też wykupiona oferta wakacyjna, albo droga butelka whisky ze spersonalizowaną szklanką i karafką.

d2mh986

Podziel się opinią

Share
d2mh986
d2mh986
Więcej tematów