Trwa ładowanie...

Dzień Dziadka – kiedy i dlaczego go obchodzimy? Jakie prezenty kupić na Dzień Dziadka?

Za kilka dni będziemy obchodzić Dzień Dziadka. Wtedy będziemy chcieli wręczyć naszym babciom prezenty i złożyć życzenia. Jednak nie wszyscy mają jeszcze pomysł na upominek oraz nie wiedzą, skąd się wzięło to święto. Dlatego uzupełniamy tę wiedzę oraz podajemy kilka pomysłów na prezent.

Dzień Dziadka – kiedy i dlaczego go obchodzimy? Jakie prezenty kupić na Dzień Dziadka?Źródło: iStock.com
d3f431y

Dzień Dziadka – dlaczego obchodzimy to święto? Kiedy jest Dzień Dziadka?

Dzień Dziadka wywodzi się z czasów PRL. Pierwszy raz obchodzono Dzień Dziadka w 1981 roku. Zwyczaj ten przybył do Polski ze Stanów Zjednoczonych i utrzymuje się do dziś.

Tego dnia możemy naszym dziadkom podziękować za wkład i poświęcenie w wychowanie naszych rodziców oraz pomoc w naszym wychowaniu.

Dzień Dziadka to święto nieruchome, obchodzimy je co roku 22 stycznia. W 2019 roku wypadnie na najbliższy wtorek.

d3f431y

Dzień Dziadka – pomysły na prezenty

Na Dzień Dziadka, oprócz laurek z życzeniami, wręczamy różne prezenty. Skromnym, ale bardzo ładnym podarkiem, mogą być czekoladki. Dziadkowie docenią też własnoręcznie robione prezenty.

Dobrym prezentem będą zdjęcia rodzinne lub samych wnuków oprawione w ładną ramkę lub album rodzinny.

W prezentach na Dzień Dziadka warto mierzyć w zainteresowania i hobby naszych babć i kupić coś z tym związanego, np. zestaw narzędzi do pracy w ogrodzie lub majsterkowania, noże myśliwskie, książka (najlepiej z ulubionego gatunku literackiego), płyta muzyczna (najlepiej ulubionego artysty), bilety do teatru lub opery, klasery na znaczki pocztowe czy też wykupiona oferta wakacyjna, albo droga butelka whisky ze spersonalizowaną szklanką i karafką.

d3f431y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f431y
Więcej tematów