Trwa ładowanie...
d39o5ui
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dzięki imigrantom populacja Niemiec wzrosła w 2015 r. do 82 mln

• Liczba mieszkańców Niemiec wzrosła w ciągu roku o 700 tys.
• Współczynnik przyrostu naturalnego był ujemny, ale zrekompensowali to migranci
• W statystykach nie wzięto pod uwagę wszystkich migrantów
• Rzeczywista liczba mieszkańców Niemiec może być wyższa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki imigrantom populacja Niemiec wzrosła w 2015 r. do 82 mln
(PAP/EPA, Fot: Kay Nietfeld)
d39o5ui

Za sprawą rekordowej liczby przybyłych do Niemiec imigrantów liczba mieszkańców tego kraju wzrosła w zeszłym roku do co najmniej 81,9 mln; to o 700 tys. osób więcej niż na początku 2015 roku - poinformował w piątek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.

Poprzedni tak duży wzrost w skali roku odnotowano 13 lat temu.

Według szacunkowych danych Federalnego Urzędu Statystycznego w 2015 roku w Niemczech urodziło się od 705 tys. do 730 tys. dzieci, a liczba zgonów wyniosła od 905 tys. do 930 tys. Choć współczynnik przyrostu naturalnego był ujemny (liczba zgonów była wyższa niż liczba urodzeń), zrekompensowali to migranci, którzy złożyli wnioski o azyl. Takie osoby podlegają rejestracji w biurach ewidencji ludności, więc również są uwzględniane w statystykach demograficznych.

d39o5ui

Wiadomo, że w danych statystycznych nie wzięto pod uwagę wszystkich migrantów. Nie ma jeszcze dokładnych danych, jeśli chodzi o osoby przybyłe do Niemiec w drugiej połowie 2015 roku. Jak poinformował ekspert z Federalnego Urzędu Statystycznego, potwierdzone dane liczbowe dotyczą tylko okresu od stycznia do czerwca - w tym czasie do Niemiec przybyło prawie o 400 tys. osób więcej niż wyjechało z tego kraju.

Zdaniem ekspertów rzeczywista liczba mieszkańców Niemiec może być wyższa. Dokładne dane będą znane najwcześniej za kilka miesięcy.

d39o5ui

Podziel się opinią

Share

d39o5ui

d39o5ui
Więcej tematów