Trwa ładowanie...
ycipk-ha0uzu
#dziejesienazywo. Piotr Kosiak: jesteśmy trupami, świat jest budowany bez wartości

#dziejesienazywo. Piotr Kosiak: jesteśmy trupami, świat jest budowany bez wartości

- Dzisiaj jesteśmy trupami, świat jest budowany bez wartości. To potwierdzają młodzi ludzie z Europy Zachodniej. Francuzi, którzy mówią: "to wy możecie nosić krzyżyki?". Pierwszy raz nie czujemy się chorzy psychicznie, wyznając swoją wiarę, modląc się, żegnając się przed kościołem. Papież mówi wstańcie z kanap, zróbcie ten raban. Ale chodzi o to, żeby znaleźć wartość, którą jest Jezus Chrystus - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo biblista i teolog Piotr Kosiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-ha0uzu

- Wmawia nam się, że jeśli będziemy zarabiali tyle i tyle, jeździli takim a nie innym samochodem, posiadali segment, że to jest wartością człowieka. I widzimy, że wcale nam to nie daje szczęście - powiedział Kosiak.

Przypomniał też, jak papież mówił do młodych, że wielu z nich śpi. - Wielu dorosłych też śpi na wygodnych kanapach, bo myślą, że spokój, szczęście to: telefon, piwo, grill latem. Papież mocno nawołuje do pomocy innym - ocenia. Dodaje też, że Franciszek zachęca do wzięcia odpowiedzialności za kształtowanie świata.

ycipk-ha0uzu

Zdaniem publicystki "Rzeczpospolitej" Ewy Czaczkowskiej, Boże miłosierdzie jest nam potrzebne z dwóch powodów. - Po pierwsze, żeby człowiek miał nadzieje w każdej chwili swojego życia. Jakby nie był grzeszny, ile zła by nie popełnił, w każdej chwili może się nawrócić (...). I druga sprawa, że kresem zła, które człowiek tworzy i czasami zamienia w systemy jak hitleryzm, komunizm, wojna w Syrii, jest dobro - powiedziała w programie WP.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ha0uzu

ycipk-ha0uzu
ycipk-ha0uzu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów