Trwa ładowanie...
d2d1yj0
d2d1yj0

#dziejesienazywo Paweł Kukiz o propozycji Romana Giertycha ws. TK: od czasu "jumpingu" niewiele mnie on interesuje

- Roman Giertych mówi: wystarczy zmienić ustawę o Trybunale Konstytucyjnym i wycofać z niej przepis, że prezydent zaprzysięga sędziów, czego konstytucja nie przewiduje. Żeby sędziowie wybrani przez Sejm mogli objąć swoje urzędy - mówił w #dziejesienazywo prowadzący program Jacek Żakowski. - Tak, tylko nie można szukać rozwiązań prawnych pod ekstrawagancje i dziwactwa, które nam rządzący dzisiaj fundują - komentowała była premier Ewa Kopacz (PO). Paweł Kukiz (Kukiz'15) oświadczył z kolei, że od czasu "jumpingu" niewiele interesują go propozycje Giertycha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2d1yj0

- Do tej pory obywatele wiedzieli dokładnie, że na straży polskiej konstytucji, państwa prawa i demokracji stoi TK. To było dla wszystkich oczywiste, dopóki nie przyszedł PiS. Okazało się, że to jest niepotrzebna instytucja, wiążąca ręce rządzącym. Bo oni w tyle głowy mieli poukładane, jak ma wyglądać Polska przez te osiem lat wyposzczenia. I dzisiaj chcą nam to życie według swojego scenariusza urządzić - mówiła Kopacz w #dziejesienazywo.

Jej zdaniem, można "dużo prościej": - Pójść po rozum do głowy i powiedzieć: człowieku, nie jesteś prezydentem jednej partii i jej zwolenników, jesteś prezydentem w 40-milionowym kraju, to do czegoś zobowiązuje.

d2d1yj0

- Pani wierzy, że prezydent może wykonać taki ruch i zaprzysiąc trzech sędziów? - pytał Żakowski.

- W ogóle, wierzyć w to, że ludzie potrafią wykonać dobre gesty. Nawet jeśli z ich charakterami jest coś nie tak - odpowiedziała Kopacz.

- A jest? - dopytywał Żakowski.

- Ten upór nie ma jakichkolwiek podstaw prawnych - podkreśliła była premier.

d2d1yj0

- Może trzeba posłuchać mecenasa Giertycha. Wie pan, co zaproponował? - pytał z kolei Żakowski Pawła Kukiza.

- Nie mam pojęcia i od czasu jego jumpingu niewiele mnie interesuje, co on proponuje. Aerobik zaproponuje, to go posłucham - oznajmił poseł.

- Pójdzie pan z nim na aerobik? - dopytywał Żakowski.

- Z przyjemnością, to ładny chłopak jest - odpowiedział Kukiz.

d2d1yj0

- O, jakieś nowe preferencje - skomentował gospodarz #dziejesienazywo.

- Chciałem pokazać, że nie jestem homofobem - oznajmił Kukiz.

- Giertych zaproponował, by złożyć do TK wniosek o uznanie niekonstytucyjności przepisu ustawy o TK, że prezydent zaprzysięga sędziów. Złoży pan taki wniosek do TK? - pytał Żakowski.

Kukiz ocenił, że "kręcimy się wokół własnego ogona". - Nasza propozycja jest spójna z diagnozą TK. Kukiz'15 głosował przeciwko sędziom z rozdania PO, jak i PiS. Bo uważaliśmy, że i jedni, i drudzy złamali konstytucję. Takie stanowisko zajęła również KW - dodał.

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów