Trwa ładowanie...
d2oisvs
#dziejesienazywo Marek Magierowski: pomnik na Krakowskiem Przedmieściu może powstać po zakończeniu kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz

#dziejesienazywo Marek Magierowski: pomnik na Krakowskiem Przedmieściu może powstać po zakończeniu kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz

- W tej chwili w kancelarii nie trwają żadne prace - ani koncepcyjne, ani architektoniczne - dotyczące pomnika lub pomników, które miałyby stanąć na Krakowskim Przedmieściu. Ale chciałbym z całą mocą zaznaczyć, że bez wątpienia jest to miejsce najbardziej godne, gdy mówimy o upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w #dziejesienazywo rzecznik prasowy Prezydenta RP Marek Magierowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2oisvs

Magierowski przypomniał, ze pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia prawna. - Mieliśmy do tej pory do czynienia z pewnego rodzaju blokadą ze strony władz miasta. Pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia formy pomnika. Jedną z propozycji był pomnik światła. Bardzo ciekawa propozycja - kontynuował.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że za jej kadencji nie będzie żadnego pomnika na Krakowskim Przedmieściu - oznajmił prowadzący program, Paweł Lisicki.

d2oisvs

Magierowski oświadczył, że pomnik może powstać już po zakończeniu kadencji prezydent Warszawy. - Trochę ubolewam nad tym, że nie jest gotowa do dialogu. To jest zamykanie furtki do normalnej rozmowy - ocenił gość #dziejesienazywo.

- Chyba sama pani prezydent zdaje sobie sprawę, że to miejsce nie zostało wybrane przez Jarosława Kaczyńskiego, czy Andrzeja Dudę, tylko samych Polaków, którzy tam się gromadzili. - dodał.

Magierowski wyraził nadzieję, że można rozmawiać spokojnie, po cichu i "wykuć kompromis" w sprawie upamiętnienia ofiar katastrofy w trochę poważniejszej formie, właśnie na Krakowskim Przedmieściu.

d2oisvs

Podziel się opinią

Share
d2oisvs
d2oisvs
Więcej tematów