Trwa ładowanie...
d3gret3
#dziejesienazywo Grzegorz Schetyna: opozycja musi ze sobą współpracować, przeciwnik jest bardzo poważny

#dziejesienazywo Grzegorz Schetyna: opozycja musi ze sobą współpracować, przeciwnik jest bardzo poważny

- Na czym polega wasza słabość jako dwóch głównych partii opozycyjnych? - pytał Michał Kobosko Grzegorza Schetynę w programie #dziejesienazywo. - Moim zdaniem, w odnoszeniu się do tej samej części elektoratu. My musimy odnaleźć się w opozycji i pokazać, że możemy dobrze współpracować i pójść wspólnie do boju wyborczego za trzy i pół roku - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej o klubie .Nowoczesna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3gret3

- Co to oznacza, "wspólnie do boju wyborczego"? Stworzyć koalicję? - pytał Kobosko. - Na przykład. Opozycja musi dobrze ze sobą współpracować, szukać tego co wspólne, bo przeciwnik jest bardzo poważny - oznajmił gość #dziejesienazywo.

- Ryszard Petru mówi, że nie chce iść razem z panem, z PO - zaznaczył Kobosko.

d3gret3

- Mam doświadczenie w polityce i uważam, że zawsze szukamy tego, co wspólne. Są sytuacje, jak np. demonstracja w obronie Lecha Wałęsy i jego historii, gdy możemy być razem, koło siebie. Warto takie gesty czynić - odpowiedział Schetyna.

Szef PO zaznaczył, że "będziemy się różnić i to jest jasne". - Ale uważam, że cały czas trzeba budować scenariusz wspólnego spotkania - podkreślił.

Według Schetyny, na tym polega dojrzałość w polityce. - Być cierpliwym, by przed następnymi wyborami możliwości się otwierały, a nie zamykały. Żeby mieć możliwość zbudowania czegoś sensownego, dużego i skutecznego w walce z polityką PiS - wyjaśnił.

d3gret3

Podziel się opinią

Share
d3gret3
d3gret3
Więcej tematów