Trwa ładowanie...
d2zylwl
Defence24

Dziecko w służbie ISIS zabiło pięć kobiet

• 12-letnia członkini Państwa Islamskiego zabiła pięć kobiet.
• Jedną z ofiar jest lekarka, która odmówiła udzielenia pomocy rannym terrorystom.
• ISIS rekrutuje coraz większą ilość dzieci do swoich szeregów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownicy pozujący z flagą ISIS
Bojownicy pozujący z flagą ISIS (AFP)
d2zylwl

Informację podał serwis Iraqinews.com, powołujący się na świadka egzekucji z okolic Niniwy. Według portalu 12-letnia członkini ISIS miała zabić pięć kobiet. Informator, na którego powołuje się serwis, twierdzi, że to pierwszy przypadek egzekucji dokonanej przez nastoletnią dziewczynę w imieniu Państwa Islamskiego. Jedną z ofiar 12-latki była lekarka, która odmówiła pomocy rannym terrorystom.

ISIS od dłuższego czasu coraz chętniej posługuje się dziećmi, by wywołać szok wśród zachodniej opinii publicznej. Według danych z raportu przygotowanego przez Centrum Zwalczania Terroryzmu amerykańskiej Akademii Wojskowej w West Point, które przytacza „Washington Post", co najmniej 89 dzieci brało udział w ubiegłym roku w atakach samobójczych na terenie Syrii i Iraku. Najmłodsi z nich mają ok. 8-9 lat, większość jednak to nastolatkowie w wieku od 12 do 16 lat.

Terroryści z Państwa Islamskiego coraz częściej zamieszczają swoje przerażające filmy, z przesłaniem dla Zachodu, w Internecie. Kilka tygodni temu ujawnili nagranie, w którym przedstawiają historię czteroletniego Isa Dare, którego matka wyjechała w 2012 roku z Wielkiej Brytanii i przyłączyła się do ISIS w Syrii. Chłopiec miał wykonać egzekucję na trzech mężczyznach oskarżonych o szpiegostwo na rzecz Zachodu, poprzez zdetonowanie ładunku wybuchowego, umieszczonego w samochodzie, w którym uwięziono rzekomych szpiegów.

d2zylwl

Podziel się opinią

Share
d2zylwl
d2zylwl
Więcej tematów