Trwa ładowanie...
dh8iaja

Dyrektorzy szkół biorą się do reformy oświaty


Trzy tysiące dyrektorów szkół domaga się od
minister edukacji radykalnych zmian w polskiej szkole. I mają na
to receptę - informuje "Dziennik". Chcą unowocześnić szkolnictwo na wzór Finlandii przodującej w światowym rankingu edukacyjnym. Zapowiadają twardą walkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrektorzy szkół biorą się do reformy oświaty
(PAP)
dh8iaja

Proponują całkowitą zmianę w myśleniu o wychowaniu dzieci. Szkoła nie powinna tylko uczyć. Musi organizować czas wolny, proponować dodatkowe zajęcia i wyrównywać szanse. Trzeba uczyć rozumienia i innowacyjności, wzorem Finów musimy wprowadzić wysoki standard publicznego nauczania.

Pierwszy krok to modyfikacja Karty nauczyciela - tak aby dyrektorzy decydowali o nagrodach dla najlepszych pedagogów i żeby nauczyciele mieli otwartą drogę awansu. Dalej - wylicza gazeta - trzeba przesunąć matury na czerwiec, znieść ocenę z WF, uzależnić promocję do gimnazjów od wyniku egzaminu kończącego szkołę podstawową.

We wtorek z dyrektorami spotkała się w Sejmie minister Katarzyna Hall. Zapowiedziała wprowadzenie bonu oświatowego. To pierwszy zgrzyt, bowiem dyrektorzy są temu przeciwni. I wskazują na Finlandię, która bonu nie wprowadziła - podaje "Dziennik". (PAP)

dh8iaja

Podziel się opinią

Share
dh8iaja
dh8iaja
Więcej tematów