Trwa ładowanie...
barczewo

Dyrektorka zorganizowała "zamach" na szkołę. O akcji nie wiedzieli nawet nauczyciele

Do szkoły w Barczewie wpadła grupa zamaskowanych mężczyzn. W rękach mieli broń, na głowach kominiarki. Wzięli nawet zakładnika. Uczniowie wpadki w panikę. Jeden wyskoczył przez okno. Rodzice i nauczyciele mówią, że nawet oni nic nie wiedzieli.

Share
Dyrektorka zorganizowała "zamach" na szkołę. O akcji nie wiedzieli nawet nauczyciele
Źródło: East News
d18nyow

W połowie listopada szkołę podstawową w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie) "zaatakowali" miłośnicy militariów w przebraniu. Uczniowie byli przerażeni. Jedno z dzieci, uciekając przed napastnikami, wyskoczyło przez okno. Dyrektor placówki została odwołana.

To jej "szalony" pomysł doprowadził do paniki w szkole. Rodzice wielu uczniów mówią o traumie, jaką mają ich dzieci. Jak czytamy w "Fakcie", o symulowanym ataku na szkołę nie wiedzieli nawet rodzice ani większość nauczycieli.

d18nyow

Zbigniew Podlaski pełniący obowiązki dyrektora opowiada, że gdy zawyła syrena, prowadził lekcję historii. musiał uspokajać uczniów, bo wpadki w panikę. "Gdy odwołano alarm, do klasy weszło dwóch panów w moro. Powiedzieli, żeby się nie denerwować, bo to tylko ćwiczenia. Pani dyrektor chciała, żeby było realistycznie, ale chyba wyszło zbyt prawdziwie" - mówi.

Jeden z uczniów salwował się ucieczką przez okno, a pozostali rozpaczliwie szukali kryjówki. Sprawa jest tym bardziej kuriozalna, że do szkoły chodzą uczniowie z orzeczeniami o niepełnosprawności, w tym z zespołem Aspergera i z autyzmem, dla których sytuacja jest szczególnie stresująca.

Jedna z matek opowiada, że jej córka nie śpi i boi się chodzić do szkoły. Inna mówi, że w starszych klasach "napastnicy" wzięli nawet zakładników. Okazuje się, że nawet rzucali granatami hukowymi i strzelali z broni.

Dyrektorka szkoły została odwołana ze stanowiska.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18nyow

Podziel się opinią

Share
d18nyow
d18nyow
Więcej tematów