Trwa ładowanie...
d2i4e8q

Dyrektor Zachęty za trzy tygodnie?

Nazwisko nowego dyrektora warszawskiej Galerii Zachęta będzie znane za 3 tygodnie - zapowiedział w Poznaniu minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Do konkursu stanęło 8 kandydatów.

d2i4e8q

Jak zapewnił minister, w komisji konkursowej znaleźli się specjaliści o wysokim autorytecie w środowiskach twórczych, w związku z czym - według Ujazdowskiego - szef Zachęty na pewno nie będzie wyłoniony przez decyzję ministerialną.

Swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Galerii Zachęta złożyło 18 osób. Jury wybrało 8 z nich. Choć nazwisk finałowej ósemki oficjalnie nie ogłoszono, poświęcony sztuce współczesnej tygodnik Raster podał, że są to: historyk sztuki Agnieszka Morawińska, były dyrektor warszawskiej placówki sztuki współczesnej w Muzeum Xawerego Dunikowskiego w Królikarni Piotr Szubert, kurator sztuki z warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej Milada Ślizińska, pisarz Paweł Huelle, Paweł Sosnowski, Maria Anna Potocka, teatrolog Zbigniew Taranienko oraz najprawdopodobniej Barbara Ilkosz z wrocławskiego Muzeum Narodowego. (jask)

d2i4e8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i4e8q
Więcej tematów