Trwa ładowanie...
d23x97x
07-03-2007 09:45

Dyrektor przychodni wyłudzał pieniądze od NFZ

Ponad 200 zarzutów oszustwa postawiono dyrektorowi jednego z ośrodków zdrowia w Siemianowicach Śląskich (Śląskie). Mężczyzna wyłudzał pieniądze od Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) - poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

d23x97x
d23x97x

W marcu ub. roku na podstawie zawiadomienia NFZ w Katowicach siemianowicka policja wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez dyrektora jednego z miejscowych ośrodków zdrowia. Ustalono, że ośrodek, specjalizujący się w leczeniu uzależnień, podpisał z NFZ umowę na świadczenie usług medycznych wyłącznie na terenie placówki w Siemianowicach Śląskich. Jednak w okresie od 1999 do 2006 r. dwa razy w roku ośrodek organizował wyjazdowe obozy terapeutyczne dla pacjentów i ich rodzin.

Chociaż uczestnicy obozów płacili za nie z własnej kieszeni, to pozostawiali organizatorom swoje karty czipowe NFZ. Były one codziennie logowane w systemie NFZ. Tym samym ośrodek wykazywał świadczenie usług medycznych na rzecz tych osób, refundowane następnie przez NFZ. Dodatkowo kierownictwo ośrodka ubiegało się jeszcze o dotacje gminne na dofinansowanie wyjazdowych obozów.

Wobec podejrzanego dyrektora prokurator rejonowy w Siemianowicach Śląskich zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł oraz zakaz zajmowania stanowiska dyrektora. Łącznie w sprawie przedstawiono 202 zarzuty oszustwa na szkodę NFZ w Katowicach i 24 zarzuty oszustwa na szkodę uczestników obozu terapeutycznego.

d23x97x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23x97x
Więcej tematów