Trwa ładowanie...
d4d4w8w
d4d4w8w

Dyrektor parku "Ujście Warty" odwołany

Odchodzący minister środowiska Antoni Tokarczuk odwołał w czwartek Tadeusza Tyburcego, dyrektora Parku Narodowego "Ujście Warty", pełniącego tę funkcję od niespełna miesiąca.
Share
d4d4w8w

Powołaniu Tadeusza Tyburcego towarzyszyły kontrowersje podobne do awantury wywołanej odwołaniem dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego. Konkurs na to stanowisko wygrał dyrektor naukowy Parku Narodowego Gór Stołowych, minister jednak powierzył obowiązki dyrektora Tyburcemu.

Zastrzeżenia Państwowej Rady Ochrony Przyrody i negatywna reakcja środowisk ekologicznych spowodowały, że minister środowiska wycofał się ze swojej decyzji. Powierzył jednocześnie obowiązki dyrektora parku Konradowi Wypychowskiemu, przyrodnikowi, który także startował w konkursie na dyrektora tego parku.

Konrad Wypychowski jest jednym z twórców Parku Narodowego "Ujście Warty" i uznawany był za najlepszego i najmocniejszego kandydata na dyrektora.

Park Narodowy "Ujście Warty" rozpoczął działalność 15 września. Jest to najnowszy w Polsce Park Narodowy. Obejmuje blisko 8 tys. ha rozlewisk ujścia Warty, które są jednym z najważniejszych terenów łęgowych ptaków wodnych i błotnych w Europie. (mk)

d4d4w8w

Podziel się opinią

Share
d4d4w8w
d4d4w8w
Więcej tematów