WP
WP
IAR

Dyplomaci sześciu państw rozmawiali o Dolinie Rospudy

Przedstawiciele ambasad Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii i Holandii rozmawiali w Augustowie na temat obwodnicy miasta. Pojadą też do Doliny Rospudy. Chcą obejrzeć miejsce, w którym ma stanąć estakada będąca częścią augustowskiej obwodnicy. Ich wizyta ma pomóc w rozwiązaniu konfliktu wokół budowy trasy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

W Augustowie dyplomaci rozmawiali z władzami miasta i przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zapoznali się też z dokładną dokumentacją inwestycji, a zwłaszcza częścią dotyczącą jej wpływu na środowisko naturalne i sposobów uchronienia go przed zniszczeniem.

Przedstawicielom Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii i Holandii zależy na tym, by konflikt wokół budowy obwodnicy został jak najszybciej zażegnany. A to dlatego, że przez Augustów przejeżdżają tiry należące do firm przewozowych z ich krajów. Dyplomaci chcą więc, by poruszały się one po dobrych drogach, a co najważniejsze, żeby auta nie musiały stać w korkach spowodowanych przez blokujących drogi mieszkańców Augustowa.

Polub WP Wiadomości
WP
WP