Trwa ładowanie...
ddedcaa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwóch mężczyzn aresztowanych ws. nielegalnego handlu bronią

• Dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny handel bronią trafiło do aresztu
• Grozi im do 10 lat więzienia
• Policjanci z Radomia i Siedlec zabezpieczyli dziesięć fabrycznie nowych pistoletów i karabin maszynowy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
ddedcaa

Rzeczniczka mazowieckiej policji kom. Alicja Śledziona poinformowała, że funkcjonariusze ustalają, skąd pochodziła broń i do czego miała być wykorzystana.

- Pistolety i karabin są produkcji słowackiej. Drogą morską miały trafić z Polski na rynek skandynawski - dodała rzeczniczka.

Broń została zabezpieczona przez funkcjonariuszy do dalszych kompleksowych badań w laboratorium kryminalistycznym. Mają one m.in. wskazać, czy była wcześniej używana do popełniania przestępstw.

ddedcaa

Zarzuty dotyczące handlu bronią usłyszało dwóch mężczyzn. Grozi im do 10 lat więzienia. Zostali oni w środę tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Rzeczniczka wyjaśniła, że policjanci z Radomia i Siedlec od jakiegoś czasu prowadzili działania zmierzające do rozbicia siatki przestępczej, która - według ustaleń mundurowych - miała się trudnić nielegalnym obrotem bronią.

W ostatni weekend w Kołobrzegu zatrzymano 29-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę - mieszkańców powiatu siedleckiego oraz 35-latka z powiatu kołobrzeskiego. W samochodzie należącym do jednej z osób przewożono 11 sztuk fabrycznie nowej broni palnej - 10 pistoletów oraz karabin maszynowy.

ddedcaa

Podziel się opinią

Share

ddedcaa

ddedcaa
Więcej tematów