Trwa ładowanie...

Dwóch 19-latków w kominiarkach wtargnęło do mieszkania staruszka

Poznańska policja zatrzymała dwóch 19-latków, którzy siłą wtargnęli do mieszkania starszego mężczyzny i próbowali zmusić go do oddania im pieniędzy.

Share
Dwóch 19-latków w kominiarkach wtargnęło do mieszkania staruszka
Źródło: KWP Poznań
d41p3z9

Nocą do mieszkania 79-letniego mieszkańca Wildy włamało się dwóch mężczyzn w kominiarkach. Drzwi wejściowe otworzyli przy pomocy dopasowanego klucza. Napastnicy zażądali od staruszka oddania wszystkich pieniędzy.

- Jeden ze sprawców przewrócił ofiarę na kanapę. Napastnik przytrzymywał 79-latka, siedząc na nim - relacjonują przebieg zdarzenia poznańscy policjanci. - W tym czasie drugi z przestępców przeszukiwał mieszkanie. Mężczyźni mieli na głowach kominiarki. Sprawca szukający pieniędzy miał też na dłoniach rękawiczki - dodają.

Na szczęście do rabunku ostatecznie nie doszło. Napastnicy uciekli z mieszkania, a staruszek natychmiast zadzwonił na policję. Pierwszy ze sprawców został zatrzymany przez kryminalnych z Wildy już po kilkudziesięciu minutach. Jego kolega trafił do policyjnego aresztu następnego dnia.

Obaj to 19-letni mieszkańcy Poznania. Dotychczas nie byli karani. Usłyszeli już zarzut usiłowania rozboju, za który grozi kara do 12 lat więzienia. Wobec podejrzanych zastosowano także dozór policyjny.

d41p3z9

Podziel się opinią

Share
d41p3z9
d41p3z9
Więcej tematów