Trwa ładowanie...
d3fps77

Dwie rakiety z Synaju spadły na południu Izraela

Dwie rakiety wystrzelone po południu z egipskiego półwyspu Synaj, gdzie wojsko egipskie zwalcza dżihadystów, spadły na pole na południu Izraela, nie powodując ofiar w ludziach i zniszczeń - poinformował przedstawiciel izraelskiej armii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie rakiety z Synaju spadły na południu Izraela
(AFP, Fot: Said Khatib)
d3fps77

Półwysep Synaj graniczy z Izraelem i Strefą Gazy. Władze Izraela są zaniepokojone eskalacją napięcia na Synaju, gdzie w środę doszło do walk, które wybuchły po serii skoordynowanych ataków bojowników grupy Prowincja Synaj na posterunki egipskich sił bezpieczeństwa i policji na północy półwyspu. Ugrupowanie Prowincja Synaj uznaje zwierzchność Państwa Islamskiego (IS).

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przekazał w środę władzom Egiptu kondolencje z powodu śmierci co najmniej 36 Egipcjan, głównie żołnierzy, którzy zginęli z rąk dżihadystów.

Incydenty na granicy Egiptu i Izraela są nieczęste - przypomina agencja AFP. Pod koniec 2014 roku dwaj izraelscy żołnierze zostali ranni podczas patrolu, gdy nieznani sprawcy ostrzelali ich samochód z półwyspu Synaj.

d3fps77

Częstotliwość zamachów na egipskie siły bezpieczeństwa na Półwyspie Synaj wzrosła zasadniczo po odsunięciu od władzy przez armię w lipcu 2013 roku Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Egiptu.

d3fps77

Podziel się opinią

Share
d3fps77
d3fps77
Więcej tematów