Trwa ładowanie...
dahigm2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwie ofiary śmiertelne pożaru w Gliwicach

Dwie osoby zginęły nad ranem wskutek pożaru altanki działkowej w Gliwicach. W ciągu ostatniej doby do szpitali trafili też poszkodowani w pożarach w Zawierciu i Bytomiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie ofiary śmiertelne pożaru w Gliwicach
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dahigm2

Jak wynika z informacji, działającego przy wojewodzie śląskim, Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, po godzinie 6. do gliwickiej straży pożarnej napłynęło zgłoszenie o pożarze altanki na ogródkach działkowych przy ul. Orlickiego w centrum miasta. Zginęły dwie przebywające w altance osoby; badanie okoliczności pożaru podjęła policja.

Zagrożenie życie istniało też podczas porannego pożaru w kamienicy przy ul. Marszałkowskiej w centrum Zawiercia. Jak przekazał starszy kapitan Radosław Lendor z tamtejszej straży pożarnej, choć ogień w jednym z mieszkań tego budynku został szybko ugaszony, ratownicy musieli reanimować poszkodowaną w nim osobę. Po przywróceniu funkcji życiowych zabrano ją do szpitala.

Do szpitala trafiły też - jeszcze w sobotę - cztery osoby podtrute w pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Wyczółkowskiego w śródmieściu Bytomia. Tam spaleniu uległ jeden pokój. Do szpitala na badania zabrano czworo mieszkańców, wśród nich jedno dziecko.

Służby kryzysowe wojewody śląskiego poinformowały też w niedzielę o porannym pożarze wagonów kolejowych na bocznicy kolejowej w Częstochowie - w okolicy ul. 1-Maja. Całkowicie spalił się wagon osobowy; częściowo też wagon silnikowy. Nie było osób poszkodowanych. W niedzielę rano ruch pociągów w tym miejscu odbywał się bez zakłóceń.

dahigm2

Podziel się opinią

Share

dahigm2

dahigm2
Więcej tematów