Trwa ładowanie...
d2l3rvo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dwaj nieletni zatrzymani na lotnisku w Sydney, chcieli dołączyć do IS

Dwaj bracia z Australii w wieku 16 i 17 lat zostali zatrzymani na lotnisku w Sydney w drodze do "strefy konfliktu" - poinformował minister ds. imigracji Peter Dutton. Według BBC News bracia są podejrzewani o próbę dołączenia do Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chłopcy wzbudzili podejrzenia, kiedy próbowali odlecieć na Bliski Wschód
Chłopcy wzbudzili podejrzenia, kiedy próbowali odlecieć na Bliski Wschód (PAP/EPA)
d2l3rvo

Minister poinformował, że chłopcom, których nazwisk nie podano ze względu na ich wiek, zostaną przedstawione zarzuty. Według Duttona obaj zradykalizowali się za pośrednictwem internetu. Wzbudzili podejrzenia na lotnisku, kiedy próbowali odlecieć na Bliski Wschód.

- Ci dwaj młodzieńcy, w wieku 16 i 17 lat to dzieciaki, a nie zabójcy i nie powinno się im pozwolić, by wyruszali do obcego kraju walczyć, a potem - ostatecznie zradykalizowani - wracali do naszego kraju - oznajmił minister.

Podkreślił, że chłopcy "urodzili się i wychowali w Australii, chodzili tu do szkoły, tutaj wyrośli, wchłonęli nasze wartości, a jednak, jak się wydaje, ulegli powabowi kultu śmierci i byli na granicy zrobienia czegoś strasznego i niebezpiecznego".

Jak podaje BBC, według ocen władz Australii około 90 obywateli tego kraju walczy w szeregach Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii. Pewna ich część najprawdopodobniej wróciła do kraju.

d2l3rvo

Podziel się opinią

Share

d2l3rvo

d2l3rvo
Więcej tematów