Trwa ładowanie...
d47ekxe
komunikator internetowy
21-08-2007 08:00

Duży wzrost ataków poprzez komunikatory internetowe


W porównaniu z ubiegłym rokiem o blisko 80 procent wzrosła liczba
ataków poprzez komunikatory internetowe z wykorzystaniem złośliwego
kodu - wynika z danych firmy Akonix.

d47ekxe
d47ekxe

Firma Akonix poinformowała, że w lipcu wykryła 20 tego typu ataków. Tym samym całkowita ich liczba w obecnym roku wzrosła do 226. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego oznacza to wzrost o 78 procent.

Z danych Akonix wynika, że zwiększyła się także liczba ataków poprzez sieci peer-to-peer (P2P), takie jak Kazaa czy eDonkey. W lipcu firma odnotowała 32 tego typu ataki - aż o 357 procent więcej niż przed rokiem.

Dane Akonix zostały podane niedługo po tym, jak monitorująca sieci P2P firma Tiversa przedstawiła raport, z którego wynika, że amerykańskie firmy, a także pracownicy tamtejszego rządu udostępniają w takich sieciach setki tajnych dokumentów. Jak twierdzi Tiversa dzieje się tak dlatego, że wielu użytkowników lekceważy sobie i zmienia ustawienia dotyczące bezpieczeństwa w programach obsługujących sieci P2P.

d47ekxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ekxe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj