Trwa ładowanie...
d2s5it2

Duda upamiętnił Powstanie Wielkopolskie. "Chcemy budować silne państwo"

Prezydent odwiedził w poniedziałek Szamotuły (woj. wielkopolskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami. - Będę mobilizował rząd, żeby projekty zapowiedziane na konwencji Zjednoczonej Prawicy powstały jak najszybciej - mówił Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich
Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d2s5it2

W ramach cyklu spotkań z obywatelami Andrzej Duda udał się do Szamotuł, gdzie złożył wieniec pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz spotkał się z mieszkańcami. Prezydent zapowiedział, że chce "budować silne państwo, którego elementami są m.in. dobrze wykształcona młodzież i silna rodzina" - informuje PAP.

- Działania podejmowane przeze mnie i rząd zmieniają Polskę na lepsze. Chodzi tu głównie o to, jak żyje się przeciętnej rodzinie. Cieszę się, że wprowadzane są nowe programy, które pomagają matkom wychowującym dzieci - wyjaśniał Duda. Podkreślił też, że doprowadzą do tego niskie bezrobocie, wzrost płac oraz pamięć o przodkach.

Nawiązał tym samym do Powstania Wielkopolskiego, które jako jedno z nielicznych polskich zrywów zakończyło się zwycięstwem. Głowa państwa złożyła także kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bunt.

d2s5it2

Zobacz także: Witold Waszczykowski: w polityce zagranicznej osiągnęliśmy wszystko, co chcieliśmy

Prezydent zapowiedział, że będzie nalegał, aby projekty dotyczące małych i średnich przedsiębiorstw oraz 300 zł na wyprawkę dla uczniów powstały jak najszybciej. - Wierzę w to, że będę mógł te ustawy zobaczyć na swoim biurku. Będę mobilizował do tego rząd - podkreślił.

Głowa państwa wyraziła także nadzieję, że powstanie nowa konstytucja. Jej kształt ma nadać referendum, które ma się odbyć jeszcze w 2018 r. - Obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza nie odpowiada wyzwaniom nowoczesnego państwa. Powinna zostać w wielu elementach uzupełniona, wzmocniona i zmieniona - podsumował Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s5it2

Podziel się opinią

Share
d2s5it2
d2s5it2
Więcej tematów