Trwa ładowanie...

Duda, Szydło i Macierewicz wygrywają ranking. Nie chodzi o politykę

Ponad 4 tysiące osób właśnie w tej chwili odmawia modlitwę za Andrzeja Dudę. O tysiąc mniej robi to samo w intencji Beaty Szydło. Później są inni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko w ramach akcji "ZaPolskę".

Share
Duda, Szydło i Macierewicz wygrywają ranking. Nie chodzi o politykę
Źródło: Forum, fot: Adam Chełstowski
dj4liv0

– Pomódl się za Polskę. Ofiaruj modlitwę za polityka – tak dokładnie dwa lata temu redakcja "Naszego Dziennika" i stowarzyszenie CitizenGo namawiały do udziału w "modlitewnej krucjacie". Na specjalnie stworzonej stronie Zapolske.pl dokładnie wyjaśnili o jakich polityków im chodzi. "Potrzebujemy ludzi światłych, roztropnych, moralnych, bo tylko tacy mogą tworzyć dobre prawo, skutecznie dbać o los polskich rodzin, stan gospodarki, edukacji, kultury, wreszcie o nasze bezpieczeństwo" – czytamy. "I dlatego chcemy w naszych modlitwach polecać Bogu polskich polityków, aby sprawowali sprawiedliwe rządy, aby zawsze kierowali się w swoich działaniach interesem narodowym i żeby prawo, które będą stanowić, i decyzje, jakie będą podejmować, były zgodne z nauką Jezusa Chrystusa" – dodali inicjatorzy.

ZaPolske.pl
Źródło: ZaPolske.pl

Po wejściu na stronę widzimy najpierw wizerunek Matki Bożej Trybunalskiej, patronki parlamentarzystów i treść modlitwy, którą można do niej kierować. Ale są też inne: Modlitwa ks. Piotra Skargi za Ojczyznę, Modlitwa o łaski dla sprawujących władzę św. Klemensa Rzymskiego, Modlitwa franciszkańska, Modlitwa Jana Pawła II: Aby przeciwnicy podali sobie ręce.

ZaPolske.pl
Źródło: ZaPolske.pl

Za kogo można się modlić? Za prezydenta i przedstawicieli rządu, posłów, senatorów i "innych urzędników". Wystarczy wpisać nazwisko osoby, która zajmuje obecnie jedną z wymienionych pozycji, z tym że jeśli są to osoby spoza PiS, nie znajdziemy tam ich "kont". Dlatego w specyficznym rankingu prowadzą Andrzej Duda i Beata Szydło. Za nimi są zaś obecnie Antoni Macierewicz (1328 modlących), Zbigniew Ziobro (591) i Piotr Gliński (obecnie 335).

dj4liv0

Podziel się opinią

Share
dj4liv0
dj4liv0
Więcej tematów