Trwa ładowanie...
ycipk-21mla1

Drwiny z Roberta Biedronia. TVP Info pokazało kontrowersyjne wideo

Po sieci zaczyna krążyć wideo, na którym widać dwóch mężczyzn wulgarnie obrażających Roberta Biedronia. Materiał został pokazany w Telewizji Publicznej. - To obrzydliwe - mówi w rozmowie z WP Krzysztof Śmiszek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wideo zostało pokazane w programie TVP Info na początku października
Wideo zostało pokazane w programie TVP Info na początku października (TVP Info)
ycipk-21mla1

"Czy ktoś może potwierdzić autentyczność tego nagrania?" - zapytał na Twitterze użytkownik Ojciec Dyrektor. Zamieścił film obrażający Roberta Biedronia. Grafika świadczy zaś o tym, że został pokazany w TVP Info.

Internauci szybko sprawdzili, że materiał rzeczywiście ukazał się w Telewizji Polskiej, a konkretnie w programie "W tyle wizji" - 3 października. Wywołani pracownicy TVP jak dotąd nie zareagowali.

Co jest na wideo? Widzimy Biedronia, który przy znaku "Kielce" znajduje scyzoryk i komentuje: "Kto by się spodziewał znaleźć w Kielcach scyzoryk?". Później w podobnej scenerii występują dwaj mężczyźni. Oni z kolei przy znaku "Rymanów" znajdują pedał. Powtarzają nieco zmodyfikowane zdanie wypowiedziane przez lidera Wiosny: - Kto by się spodziewał znaleźć w Rymanowie pedała? Pozdrowienia od scyzoryków.

ycipk-21mla1

Prowadzący program nie byli zniesmaczeni filmem. Choć Stanisław Janecki przyznał, że "dowcip jest mało wyrafinowany", dodał, że autorzy zostali "sprowokowani" przez Biedronia.

"Obrzydliwe"

ycipk-21mla1

Na film zareagowała między innymi dziennikarka Joanna Miziołek. "Dno dna" - oceniła. - To jest po prostu skandal, to jest obrzydliwe - powiedział w rozmowie z WP Krzysztof Śmiszek, nowy poseł, prywatnie partner Roberta Biedronia.

- To, co mówią politycy i dziennikarze oraz osoby, które mają wpływ na kształtowanie opinii publicznej, może przeistoczyć się w tragedię. Dla mnie to jest jakaś zakamuflowana próba groźby - podkreślił.

- Telewizję publiczną mimo wszystko oglądają miliony ludzi. Kiedy sam prowadziłem kampanię wyborczą, to widziałem, jak szczucie przez telewizję publiczną na osoby LGBT przechodzi w hejt na konkretne osoby. Niech pan Janecki i pan Kurski wezmą odpowiedzialność, za wszystko, co się może wydarzyć - zaznaczył Śmiszek.

ycipk-21mla1

Jak dodał, jako prawnik pomaga ofiarom dyskryminacji, również pobitym i zastraszanym za orientację seksualną. Jest przekonany, że te tragedie by się nie wydarzyły, gdyby nie szczucie przez niektórych polityków i dziennikarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21mla1

ycipk-21mla1
ycipk-21mla1