Trwa ładowanie...
dixd8sr
IAR

Drugi dzień szczytu G7. Głównym tematem Ukraina

Na zamku Elmau w Bawarii trwa szczyt grupy G7. Przywódcy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych krajów świata, dyskutują o najważniejszych globalnych problemach. Sporo uwagi poświęca się konfliktowi na Ukrainie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drugi dzień szczytu zdominuje temat zadłużonej Grecji i konflikt rosyjsko-ukraiński
Drugi dzień szczytu zdominuje temat zadłużonej Grecji i konflikt rosyjsko-ukraiński (PAP/EPA, Fot: MICHAEL KAPPELER)
dixd8sr

Organizatorom spotkania zależało na tym, aby podczas szczytu zwrócić uwagę na tematy, które zazwyczaj z trudem przebijają się na pierwszy plan. W programie przewidziano rozmowy na temat poprawy warunków pracy w krajach rozwijających się, czy wsparcia dla kobiet.

Zobacz też - Mąż Angeli Merkel dba o rozrywkę dla żon polityków

Wszystko wskazuje jednak na to, że szczyt zdominują problemy z zadłużoną Grecją i konflikt rosyjsko-ukraiński. Przed rozpoczęciem spotkania pojawiały się informację, że ze względu na wojnę na Ukrainie, grupa G7 zdecyduje się na definitywne zamknięcie swoich drzwi przed Rosją, którą wykluczono z grupy po aneksji Krymu. Mogą to zwiastować wczorajsze słowa kanclerz Angeli Merkel, która podkreśliła, że nie widzi możliwości powrotu Rosji do G7.

dixd8sr

Czytaj również: Angela Merkel: powrót Rosji do grona G7 niemożliwy

Doradcy Baracka Obamy zapowiadali na początku tygodnia, że prezydent USA będzie na szczycie G7 apelował o utrzymanie presji na Rosję. Priorytetem prezydenta jest zachowanie jedności w sprawie przedłużenia już nałożonych sankcji, a nie ich zaostrzenia.

Restrykcje wobec Rosji zamierza także przedłużyć UE w związku z ostatnimi wydarzeniami na wschodzie Ukrainy.

Szczyt potrwa do popołudnia.

dixd8sr

Podziel się opinią

Share
dixd8sr
dixd8sr
Więcej tematów