Trwa ładowanie...
dyke0xz
12-11-2014 11:39

Dramatyczne wideo z Syrii. Chłopiec ratuje dziewczynkę spod ostrzału snajpera

W internecie pojawiło się amatorskie nagranie małego bohatera z Syrii. Na wideo widać, jak kilkuletni chłopiec biegnie pod ostrzałem snajpera po ukrywającą się za wrakiem samochodu dziewczynkę. Dzieci chwytają się za ręce i uciekają.

dyke0xz
dyke0xz

Film opublikowano w internecie 10 listopada, m.in. na koncie YouTube Shaam News Network - opozycyjnych syryjskich aktywistów, którzy starają się informować o wydarzeniach w ich ogarniętym wojną kraju. Autentyczność filmu nie mogła zostać jednak potwierdzona przez inne niezależne media.

Na nagraniu widać małego chłopca, który biegnie pod gradem kul w kierunku wraku wozu. W pewnym momencie dziecko pada na ziemi, niczym trafione przez snajpera. Wygląda na to, że chłopiec jedynie udawał, ponieważ po chwili wstaje. W tle słychać okrzyki Allahu Akbar (Bóg jest wielki). Chłopiec ostatecznie wyciąga zza samochodu przestraszoną dziewczynkę i oboje uciekają w kierunku ruin budynków.

Jak podaje brytyjski dziennik "The Daily Telegraph", zdarzenie prawdopodobnie miało miejsce w miejscowości Jabrud, w pobliżu libańskiej granicy. Gazeta podaje również, że w trwającej od trzech lat wojnie w Syrii zginęło 11 tys. dzieci.

Źródła: "The Daily Telegraph", WP.PL.

dyke0xz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyke0xz
Więcej tematów