Trwa ładowanie...

Dowódca sił NATO w Europie: wkrótce decyzja o magazynach sprzętu NATO w Rumunii

Dowódca sił NATO w Europie gen. Philip Breedlove oświadczył w czasie wizyty w Bukareszcie, że wkrótce zapadnie decyzja o ewentualnym składowaniu ciężkiego uzbrojenia NATO w Rumunii.

Share
Dowódca sił NATO w Europie: wkrótce decyzja o magazynach sprzętu NATO w Rumunii
Źródło: AFP, fot: Remko De Waal
d3af3iv

Mówiąc o konwoju amerykańskich żołnierzy przejeżdżającym przez Czechy, gen. Breedlove oznajmił, że stanowi on "przesłanie otuchy".

Dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie gen. Frederick Hodges w czasie podróży po Litwie, Estonii i Polsce w listopadzie ubiegłego roku wspomniał o możliwości rozmieszczenia w regionie - w Polsce, państwach bałtyckich, a także w Bułgarii i Rumunii - sprzętu, dzięki czemu żołnierze przybywający na rotacyjne ćwiczenia nie musieliby go za każdym razem transportować.

Plany rozmieszczenia ciężkich pojazdów i sprzętu mają być tworzone w drodze konsultacji między USA i krajami-gospodarzami.

d3af3iv

Po ćwiczeniach w krajach bałtyckich i w Polsce amerykańskie pododdziały wracają do swoich baz w Niemczech. Licząca ok 1,8 tys. km trasa wiedzie przez Polskę i Czechy. Operację "Dragoon Ride" (Rajd Dragonów) zaplanowano na 10 dni, wracające wojska podzielono na dziewięć kolumn.

d3af3iv

Podziel się opinią

Share
d3af3iv
d3af3iv
Więcej tematów