Trwa ładowanie...
dw1uwy6
dw1uwy6
IAR

Dowódca separatystów: ważniejszymi operacjami dowodzili Rosjanie

Rosyjscy generałowie dowodzili najważniejszymi operacjami separatystów na Ukrainie. Według rosyjskiego biura BBC, informacje te potwierdził jeden z dowódców separatystycznych oddziałów specjalnych, niejaki Dmitrij.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw1uwy6

Mężczyzna brał udział w kilku bataliach i jak mówi, tylko dzięki rosyjskim pododdziałom udało się każdą z nich zakończyć sukcesem. Opowiadając o działaniach zbrojnych w rejonie Debalcewe, stwierdził między innymi, że w krytycznym momencie "na pomoc przyjechały rosyjskie czołgi".

Dziennikarze BBC, którzy spotkali się z Dmitrijem w Sankt Petersburgu usłyszeli od niego, że "wszystkimi dużymi operacjami wojskowymi separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej dowodzili rosyjscy generałowie". Żołnierz był zdziwiony, że w Rosji o tym się nie mówi i mało kto zdaje sobie sprawę z udziału rosyjskich wojsk w walkach we wschodniej Ukrainie.

Jak przypomina rozgłośnia Echo Moskwy, Ministerstwo Obrony wielokrotnie zaprzeczało, jakoby rosyjskie oddziały brały udział w operacjach wojskowych na terytorium sąsiedniego państwa.

dw1uwy6

Zobacz również film:

dw1uwy6

Podziel się opinią

Share
dw1uwy6
dw1uwy6
Więcej tematów