Trwa ładowanie...

Donald Tusk o rządach PO: to były dobre lata. Jestem dumny z premier Ewy Kopacz i z Polski

To były dobre lata - tak rządy Platformy Obywatelskiej podsumował Donald Tusk, były lider tego ugrupowania, obecny szef Rady Europejskiej.

Share
Donald Tusk o rządach PO: to były dobre lata. Jestem dumny z premier Ewy Kopacz i z Polski
Źródło: WP
d4mpy8l

Według sondażu exit polls, przygotowanego przez Ipsos dla Telewizji Polskiej, wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 39,12 procent. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowało 23,4 procent wyborców.

Donald Tusk pozytywnie ocenił lata, w których rządziła Platforma Obywatelska. - To były dobre lata, niełatwe, nie wszyscy mieli w tym czasie satysfakcję, czy wystarczająco dużo szczęścia, żeby cieszyć się z tych 8 lat, ale dla Polski były one naprawdę dobre i jestem też dumny z premier Ewy Kopacz, bo pokazała jak walecznym i konsekwentnym jest politykiem - powiedział Donald Tusk. Dodał, że jest też dumny z Polski. Jego zdaniem "wszyscy, bez wyjątku ludzie na świecie" bardzo wysoko oceniają wysiłki Polaków.

d4mpy8l

Donald Tusk głosował w ambasadzie RP w Brukseli. Przewodniczący Rady Europejskiej nie mógł wrócić do Polski na wybory z powodu spotkania przywódców kilku państw Wspólnoty związanego z kryzysem migracyjnym. Donald Tusk powiedział, że po raz pierwszy wziął udział w wyborach za granicą.

Zobacz również: Kwaśniewski: smutny dzień, co tu dużo gadać

d4mpy8l

Podziel się opinią

Share
d4mpy8l
d4mpy8l
Więcej tematów