Trwa ładowanie...
d3n4bn8
IAR

Donald Tusk i Federica Mogherini w Tunezji

Wsparcie dla Tunezji po zamachu terrorystycznym - to główny temat wizyty w tym kraju przewodniczącego Rady Europejskiej i szefowej unijnej dyplomacji. Donald Tusk ogłosił wspólny wyjazd z Federicą Mogherini na niedawnym, unijnym szczycie poświęconym między innymi sytuacji w Tunezji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk i Federica Mogherini w Tunezji
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3n4bn8

Spotkania z prezydentem, premierem, oraz parlamentarzystami i dyskusja o wspólnych działaniach Unii Europejskiej i Tunezji. - Wzmocnimy współpracę w walce z zagrożeniem terrorystycznym. Chodzi także o wsparcie dla Tunezji i obiecujących przemian demokratycznych - powiedział przed odlotem do Tunezji przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Unia ma pomóc między innymi w odbudowie tunezyjskich służb bezpieczeństwa, osłabionych podczas arabskiej wiosny. Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini podkreślała, że to nie jedyna oferta Wspólnoty. - Konieczne jest wzmocnienie współpracy również w sprawach wewnętrznych, wymiaru sprawiedliwości, społecznych, oraz w kwestiach gospodarczych - dodała.

Rozmowy w Tunezji przedstawicieli Unii wpisują się w szerszą strategię stabilizacji krajów w południowym sąsiedztwie, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy.

d3n4bn8

Podziel się opinią

Share
d3n4bn8
d3n4bn8
Więcej tematów