Trwa ładowanie...

Donald Tusk i Federica Mogherini w Tunezji

Wsparcie dla Tunezji po zamachu terrorystycznym - to główny temat wizyty w tym kraju przewodniczącego Rady Europejskiej i szefowej unijnej dyplomacji. Donald Tusk ogłosił wspólny wyjazd z Federicą Mogherini na niedawnym, unijnym szczycie poświęconym między innymi sytuacji w Tunezji.

Share
Donald Tusk i Federica Mogherini w Tunezji
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d12z9pb

Spotkania z prezydentem, premierem, oraz parlamentarzystami i dyskusja o wspólnych działaniach Unii Europejskiej i Tunezji. - Wzmocnimy współpracę w walce z zagrożeniem terrorystycznym. Chodzi także o wsparcie dla Tunezji i obiecujących przemian demokratycznych - powiedział przed odlotem do Tunezji przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Unia ma pomóc między innymi w odbudowie tunezyjskich służb bezpieczeństwa, osłabionych podczas arabskiej wiosny. Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini podkreślała, że to nie jedyna oferta Wspólnoty. - Konieczne jest wzmocnienie współpracy również w sprawach wewnętrznych, wymiaru sprawiedliwości, społecznych, oraz w kwestiach gospodarczych - dodała.

Rozmowy w Tunezji przedstawicieli Unii wpisują się w szerszą strategię stabilizacji krajów w południowym sąsiedztwie, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy.

d12z9pb

Podziel się opinią

Share
d12z9pb
d12z9pb
Więcej tematów