Trwa ładowanie...
Donald Trump
+1

Donald Trump rezygnuje z biznesu. Chce skupić się na byciu prezydentem

Donald Trump poinformował, że zamierza "zostawić swoje interesy, aby móc w pełni skupić się na prezydenturze" i "znowu uczynić Stany Zjednoczone wielkimi".
Share
Donald Trump
Donald TrumpŹródło: AFP, Fot: JEFF KOWALSKY
dkq9e9x

Jak napisał na Twitterze prezydent-elekt, 15 grudnia w Nowym Jorku na konferencji prasowej ze swoimi dziećmi (które najprawdopodobniej przejmą pełnię kierownictwa firm Trumpa - przyp. red.) przedstawi szczegóły swoich planów, zmierzających do całkowitej rezygnacji z prowadzenia swoich interesów na rzecz poświęcenia się dla "prowadzenia kraju".

Trump podkreślił, że mimo iż nie nakazuje mu tego prawo, uważa że jako prezydent powinien podjąć taki krok, aby zapobiec ewentualnemu konfliktowi interesów państwa i różnych jego firm. "Przygotowywane są dokumenty, dzięki którym będę całkowicie odsunięty od operacji biznesowych" - napisał. "Prezydencja to o wiele ważniejsze zadanie!" - napisał nowy prezydent USA.

Donald Trump, który jest miliarderem, ogromnego majątku dorobił się przede wszystkim na nieruchomościach. Kiedy miał 25 lat, dużą część majątku odziedziczył po swoim ojcu, który był deweloperem, a otrzymane w spadku bogactwo kilkukrotnie pomnożył. Obecnie jest właścicielem wielu prestiżowych nieruchomości m.in. w Nowym Jorku i Chicago, wśród których są znakomite hotele, drogie kasyna czy ekskluzywne restauracje i luksusowe apartamentowce.

Ponadto w imperium Trumpa wchodzą w skład pola golfowe nie tylko w USA, ale na całym świecie. Z ramienia prowadzonej przez siebie organizacji The Trump Organization Donald Trump zarządza też ponad 100 mniejszymi przedsiębiorstwa, m.in. firmami organizującymi najbardziej znane w USA konkursy piękności: Miss Universe i Miss Stanów Zjednoczonych.

dkq9e9x

Podziel się opinią

Share
dkq9e9x
dkq9e9x
Więcej tematów