Trwa ładowanie...
dtz88r0
wpadka

Donald Trump nie chciał podać ręki Angeli Merkel. Mamy nagranie

Podczas piątkowego spotkania prezydenta USA z kanclerz Niemiec doszło do wstydliwej wpadki. Po zakończonym briefiengu dla prasy Angela Merkel spodziewała się pokazowego uścisku dłoni. Tego samego oczekiwali dziennikarze, jednak Donald Trump pozostał niewzruszony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump nie chciał podać ręki Angeli Merkel. Mamy nagranie
(EPA/PAT BENIC / POOL)
dtz88r0

Mina kanclerz Niemiec mówi sama za siebie. Nawet obecni na miejscu reporterzy wołali do Trumpa, żeby ten uścisnął dłoń Angeli Merkel. Prezydent zignorował jednak wszystkie sygnały. To po prostu trzeba zobaczyć.

Był to jednak tylko jednostkowy incydent. Wcześniej przywódcy najważniejszych światowych mocarstw przywitali się w normalny sposób. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, jednak sytuacja, która miała miejsce w Białym Domu została dostrzeżona i wyśmiana przez internautów w typowy dla nich sposób.

Prezydent USA Donald Trump przyjął w piątek w Białym Domu kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Spotkanie obojga polityków dotyczyło m.in. wolnego handlu, stosunków na linii Waszyngton-Berlin oraz polityki zagranicznej i konfliktów na świecie. To pierwsze spotkanie Trumpa z szefową rządu Niemiec, odkąd objął on urząd prezydencki 20 stycznia.

dtz88r0

Podziel się opinią

Share

dtz88r0

dtz88r0
Więcej tematów