Trwa ładowanie...
d2opce3

Dolary z zawartością kokainy - w USA to normalne?

Naukowcy z University of Massachusetts poinformowali, że na dziewięciu na każdych dziesięć banknotów, znajdujących się w obiegu w dużych miastach amerykańskich, wykryli ślady kokainy - pisze "Spiegel" w wydaniu internetowym.

Share
d2opce3

"Rekord" pobił Waszyngton - tam ślady kokainy stwierdzono na 95% banknotów.

Za pomocą chromatografii gazowej zbadano też banknoty innych krajów. Kokainę w śladowych ilościach znaleziono na 85% banknotów kanadyjskich. W przypadku pieniędzy brazylijskich było to 80%.

Badania pokazały, że kokaina jest znacznie mniej rozpowszechniona w Azji. Ślady tego narkotyku stwierdzono na 20% banknotów japońskich i tylko na 12% banknotów chińskich.

d2opce3

Popularność kokainy w Stanach Zjednoczonych zdaje się szybko rosnąć. Podobne badanie, przeprowadzone przed dwoma laty wykazało ślady kokainy tylko na dwóch trzecich banknotów.

Yuegang Zuo, który kierował badaniami, nie wyklucza, że coraz więcej Amerykanów sięga po ten narkotyk pod wpływem stresu, powodowanego kryzysem gospodarczym.

Szacuje się, że kokainę regularnie zażywa ok. sześciu milionów Amerykanów - pisze "Spiegel".

Naukowcy podkreślają, że śladowe ilości kokainy na banknotach nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Nie ma też ryzyka, że wyłącznie po kontakcie ze skażonymi banknotami testy na obecność kokainy w organizmie wypadną pozytywnie.

d2opce3

Podziel się opinią

Share
d2opce3
d2opce3
Więcej tematów