Trwa ładowanie...

Doktorant UW oskarżony o gwałt. Mężczyzna złożył wyśnienia

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego zażądał wyjaśnień od doktoranta wydziału Artes Liberales oskarżanego o gwałt i obrót narkotykami. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w których opisuje zarzucane mu czyny jako wynik "feralnej nocy".

Share
Doktorant UW oskarżony o gwałt. Mężczyzna złożył wyśnienia
Doktorant UW oskarżony o gwałt. Mężczyzna złożył wyśnieniaŹródło: pixabay.com, Fot: pixabay.com
di1nkx1

O oskarżeniach wobec jednego z doktorantów wydziału Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim napisała "Gazeta Wyborcza". Według relacji studentki, mężczyzna miał podać jej środki odurzające, a następnie wielokrotnie zgwałcić. Po publikacji artykułu władze uczelni zażądały od doktoranta szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie. "GW" dotarła do treści dokumentu, w którym mężczyzna nazywa zajście "feralną nocą" i odpiera stawiane mu zarzuty.

Doktorant tłumaczy się przed rektorem

W piśmie, które trafiło do rektora UW, mężczyzna zaznacza, że przeczytał artykuły na swój temat i poczuł się zbulwersowany ich treścią. Podkreślił, że zamierza bronić swojego imienia na ścieżce prawnej i podjęte zostaną odpowiednie kroki wobec "GW" i Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, który jako pierwszy informował o sprawie.

di1nkx1

Następnie doktorant przechodzi do wydarzeń z opisywanej w artykułach nocy nazywając ją "feralną". Odpiera zarzuty studentki nazywając je kłamliwymi. Z jego relacji wynika, że kobieta wyraziła zgodę na stosunek seksualny, a zanim do niego doszło miała mu siedzieć na kolanach i "wyglądać na radosną". Mężczyzna twierdzi również, że kłamstwem jest, by dzień później studentka miała czuć się fatalnie, czego dowodem ma być to, że poszła na spacer i zamieściła "radosne zdjęcie" w mediach społecznościowych. W ostatnich zdaniach listu doktorant ma sugerować, że kobieta mogła zażywać leki których nie należy łączyć z alkoholem.

Sprawą mężczyzny zajmuje się już prokuratura. - Osoba zgłaszająca poinformowała o popełnieniu kilku takich aktów na szkodę dwóch pokrzywdzonych. Postępowanie dotyczy również podejrzenia udostępniania narkotyków - przekazała w rozmowie z "GW" Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Powrót do szkół jednak możliwy? "Maseczki to jedno z rozwiązań"

Artes Liberales wydało oświadczenie

Po publikacjach "GW" i AKF na stronach wydziału Artes Liberales pojawiło się wspólne stanowisko pracownic, pracowników, doktorantek i doktorantów jednostki. W komunikacie podkreślono, że nie służy on ferowaniu wyroków, ale jednoznacznie zaznaczono, że sprawa nie może pozostać bez komentarza.

di1nkx1

"Jako pracownice i pracownicy Wydziału „Artes Liberales” UW, a przede wszystkim jako ludzie, chcemy powiedzieć: stoimy po stronie ofiar przemocy seksualnej. Doceniamy odwagę osób, które odważyły się opowiedzieć o swoich doświadczeniach przemocy, wyrażamy współczucie i solidarność" - czytamy w oświadczeniu.

Podpisaniu pod komunikatem zapewniają, że dopilnują, by wydział zapewnił studentom bezpieczeństwo. "Jako wykładowczynie i wykładowcy obiecujemy czynić wszelkie starania o to, aby współtworzona przez nas przestrzeń była przestrzenią bezpieczną i bezkompromisową w traktowaniu seksualnych nadużyć" - napisali. W oświadczeniu pojawił się również wykaz propozycji działań, które miałby przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa studentów.

Źródło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
di1nkx1

Podziel się opinią

Share
di1nkx1
di1nkx1
Więcej tematów