Trwa ładowanie...
01-09-2014 10:50

Dodatkowy tramwaj na Mistrzostwa Świata. Zmiany w komunikacji

Od 1 września wchodzą w życie zmiany w komunikacji tramwajowej. Część z nich jest tymczasowa, związana z odbywającymi się w Spodku mistrzostwami. Pozostałe są zmianami stałymi.

Share
Dodatkowy tramwaj na Mistrzostwa Świata. Zmiany w komunikacjiŹródło: WP.PL, fot: Anna Urbańczyk
d9fxb17

Pasażerowie chcący dostać się do Spodka na mecz lub do Strefy Kibica mogą liczyć na dodatkowe połączenia tramwajowe.

- „W związku z organizowanymi w katowickim Spodku Mistrzostwami Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014 od 1 do 21 września 2014 roku uruchomiona zostaje linia tramwajowa nr 2 na trasie: Katowice Plac Wolności – Katowice Koszutka Słoneczna Pętla, obsługiwana taborem zabytkowym typu „N” z wagonem doczepnym” - informuje Komunikacyjny Związek Komunalny GOP.

Jednak to dopiero początek zmian: przewoźnik zapowiedział, że na linii nr 13 wprowadza modyfikację rozkładu jazdy oraz obsady taborowej. Podobnie stanie się z linią nr 33 – tam zmieniony zostanie rozkład jazdy, a liczba kursów będzie stopniowo zmniejszana. W zamian podróżni będą obsługiwani przez wagony niskopodłogowe.

Na linii nr 16 w dni robocze pojawi się więcej pojazdów niskopodłogowych. Tramwaje na linii nr 23 będą zabytkowe i będą kursować tylko w dni wolne od pracy od Stadionu Śląskiego do Zajezdni na Zawodziu. Linia nr 0 zostanie zawieszona.

d9fxb17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9fxb17
d9fxb17
Więcej tematów