Trwa ładowanie...

Dochodzenie ws. znieważenia kobiety w muzułmańskim stroju kąpielowym

• Prokuratura wszczęła śledztwo ws. znieważenia kobiety w muzułmańskim stroju • Kobieta w burkini korzystała z basenu w Koszalinie • Zrobiono jej zdjęcie i zamieszczono na jednym z portali społecznościowych
Share
Dochodzenie ws. znieważenia kobiety w muzułmańskim stroju kąpielowym
Źródło: Fotolia
d1h7d5c

Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. znieważenia na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych kobiety w tradycyjnym muzułmańskim stroju kąpielowym korzystającej z basenu - poinformowała prokuratora w Kołobrzegu.

- Dochodzenie ws. znieważenia na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych dotyczy rozpowszechniania w internecie wizerunku kobiety ubranej w burkini (strój kąpielowy obowiązujący w kulturze muzułmańskiej), która korzystała z Parku Wodnego w Koszalinie i treści, jakie się pod nim znalazły - powiedział prokurator rejonowy w Kołobrzegu Ziemowit Książek.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśnią, czy komentarze internautów, które pojawiły się pod zdjęciem były obraźliwe. Jak powiedział Książek, śledczy zweryfikują "znaczną liczbę komentarzy".

Znieważenie na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie kobiety w burkini pojawiło się na jednym z portali społecznościowych, gdzie wzbudziło sporo komentarzy. Media informowały wówczas, że część z nich miała rasistowski charakter.

d1h7d5c

Podziel się opinią

Share
d1h7d5c
d1h7d5c
Więcej tematów