Trwa ładowanie...
d3t98hs

Do wschodniego wybrzeża USA zbliża się potężny śnieżny front

Północno wschodnie wybrzeże USA, od Filadelfii do Nowego Jorku, przygotowuje się na atak w poniedziałek burz śnieżnych o rzadko spotykanej sile. Według meteorologów, w niektórych rejonach może spaść nawet do 90 cm śniegu. Front, który ma sprowadzić na USA potężne śnieżyce nazwano Juno.
Share
Do wschodniego wybrzeża USA zbliża się potężny śnieżny front
Źródło: AFP, Fot: Scott Olson
d3t98hs

Krajowa Służba Meteorologiczna (NWS) ostrzegła przed silnymi zamieciami śnieżnymi, które mogą trwać od poniedziałkowego popołudnia do wtorku. Poza wybrzeżem, na atak narażone są stany od New Jersey do Indiany.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział na konferencji prasowej, że "może to być największa burza śnieżna w historii tego miasta". Dodał, że spodziewane są potężne utrudnienia w komunikacji drogowej i lotniczej i zalecił mieszkańcom Nowego Jorku powstrzymanie się od używania samochodów.

- Musimy być przygotowani na coś gorszego niż widzieliśmy dotychczas - powiedział de Blasio. - Wszyscy, którzy nie muszą, nie powinni opuszczać domów od popołudnia w poniedziałek - dodał.

d3t98hs

NWS określiła zbliżający się śnieżny front burzowy jako "historyczny" i przewiduje, że szczególnie narażony jest rejon metropolii nowojorskiej. Śnieżyce i wichury mogą spowodować powstanie zasp sięgających powyżej 1 metra.

Inne miasta na gęsto zaludnionym wschodnim wybrzeżu przygotowały pługi śnieżne i ciężarówki przystosowane do posypywania dróg solą. Sklepy przygotowują się na napływ klientów, którzy będą chcieli zaopatrzyć się w podstawowe artykuły.

Władze stanu Pensylwania zaleciły mieszkańcom odłożenie podróży jeśli nie są one konieczne a władze Filadelfii ostrzegły przed chaosem, jaki może zapanować podczas poniedziałkowego szczytu dojazdów do pracy.

Linie lotnicze American odwołały już kilkanaście lotów z nowojorskiego lotniska JFK a inne ostrzegły pasażerów aby liczyli się z opóźnieniami i odwoływaniem ich lotów.

d3t98hs

Zobacz także film: Śnieżyce paraliżują USA

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3t98hs

Podziel się opinią

Share
d3t98hs
d3t98hs
Więcej tematów