Do 30 kwietnia można głosować na "Dobroczyńcę Roku"
W konkursie "Dobroczyńca Roku 2011" nagradzane są firmy, które angażują się w projekty społeczne, wspierają organizacje pozarządowe lub społeczności lokalne. Do końca kwietnia trwa głosowanie finałowe; głosować może każdy, za pośrednictwem strony internetowej.
25.04.2012 | aktual.: 25.04.2012 09:37
W tym roku przypada jubileuszowa, 15. edycja konkursu "Dobroczyńca Roku", który organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W konkursie nagradzane są firmy angażujące się w najciekawsze i najbardziej wartościowe projekty społeczne.
Aby zagłosować, należy wejść na stronę internetową konkursu (www.dobroczyncaroku.pl/glosowanie) lub aplikację na Facebooku (apps.facebook.com/dobroczynca_roku/), gdzie można zapoznać się z opisami wszystkich finalistów i wskazać swoich faworytów.
Głosy oddawać można w dwóch kategoriach konkursowych: współpraca firmy z organizacją pozarządową (tu głos można oddać w dwóch podkategoriach: firmy małe i średnie oraz duże) i program wolontariatu pracowniczego. Zwycięzców poznamy 29 maja.
Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody - m.in. podwójne zaproszenia na Galę Finałową Konkursu, na której wystąpią Kayah oraz Marcin Wyrostek.
Do tej pory w konkursie o tytuł "Dobroczyńca Roku" nominowano niemal 4 tys. firm, które wspierały inicjatywy społeczne finansowo, za pomocą darów rzeczowych oraz poprzez wiedzę i doświadczenie swoich pracowników.
Laureaci konkursu otrzymują statuetkę "Dobroczyńca Roku". Mają również prawo posługiwania się logotypem konkursu w kampaniach promocyjno-informacyjnych. Nie otrzymują nagród finansowych.
W tym roku na laureatów czeka nagroda specjalna - wyróżnione małe i średnie firmy otrzymają honorowe zaproszenie do dołączenia do elitarnego grona światowych liderów zrównoważonego biznesu w ramach Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact (www.globalcompact.org.pl).
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce powstała w 1998 r. Wspiera powstawanie lokalnych organizacji filantropijnych, udziela pomocy doradczo-szkoleniowej i informacyjnej, a także finansowej na pierwszym etapie ich tworzenia. Ponadto, pomaga przy realizacji projektów ukierunkowanych na rozwiązania konkretnych problemów społeczności lokalnych.