Trwa ładowanie...
d2o6kh3

Dni papieskie we Wrocławiu

Mszą świętą rozpoczną się w sobotę "Dni
papieskie we Wrocławiu w I rocznicę śmierci sługi bożego Jana
Pawła II". Zakończą się po tygodniu drogą krzyżową ulicami miasta.
Oprócz wykładów poświęconych nieżyjącemu papieżowi, koncertów i
spotkań odbędzie się też wieczorne czuwanie na wrocławskim Rynku w
rocznicę śmierci, czyli 2 kwietnia o godz. 21.37.

d2o6kh3
d2o6kh3

Mamy nadzieję, że uroczystości będą nie tylko piękne i bardzo godne Jana Pawła II, ale przede wszystkim, że dzięki wykładom nasze rozważania w tych dniach zostaną pogłębione - powiedział podczas konferencji prasowej arcybiskup Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski.

Podczas tygodnia papieskiego odbędzie się szereg wykładów o m.in. "proboszczu świata - Janie Pawle II", "Janie Pawle II i jego młodzieży świata", "Janie Pawle II i wizji cywilizacji miłości". Każdy dzień rozpoczynać się będzie mszą św. odprawianą w intencji przede wszystkim nieżyjącego papieża. Msze św. będą się odbywać w najróżniejszych kościołach Wrocławia zaś homilie przygotują wrocławscy duchowni- mówił abp Gołębiewski.

Natomiast prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, jako przedstawiciel współorganizatora imprezy zaapelował do wrocławian, aby 2 kwietnia wieczorem stawili się na wrocławskim Rynek ze świecami i zniczami, które zapłoną o 21.37. Mam nadzieję, że będzie nas więcej niż w ubiegłym roku - mówił.

Przy organizacji dni papieskich bardzo zaangażowali się wrocławscy artyści jak m.in. Roman Kołakowski, który pierwszego dnia zaprezentuje "Godzinę 21:37 żałobą okrytą", czyli misterium z udziałem artystów teatru Rapsodycznego Dnia Trzeciego oraz Zespołu Ludowego Koniczynki z Niemili k. Oławy. Natomiast Włodzimierz Szomańskim szef zespołu Spirituals Singers Band zaprezentuje "Largo żałobne" na smyczki, organy, sopran i obój oraz "Koronę cierniową", do której słowa napisał Kołakowski. W tych dniach Wrocław odwiedzi znany rumuński artysta George Zamfir, który w koncercie "Totus Tuus" zagra na fletni Pana.

d2o6kh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o6kh3
Więcej tematów