Trwa ładowanie...
d4jrqxm
Dlatego PSL nie głosowała przeciwko rządowi PiS

Dlatego PSL nie głosowała przeciwko rządowi PiS

"Nie warto na starcie wszystkiego dyskredytować" - powiedział w programie "Gość poranka" w TVP Info Marek Sawicki (PSL) wyjaśniając, dlaczego jego partia nie zagłosowała przeciwko rządowi Beaty Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jrqxm

Pochwalił plany PiS dotyczące polityki prorodzinnej. "Kwestie polityki prorodzinnej były bardzo mocno przez nas lansowane w poprzednich ośmiu latach [...]. Jeśli uzupełnieniem tej polityki prorodzinnej będzie kwestia 500 zł na dziecko, [...] jeśli rzeczywiście, tak jak pani premier zapowiedziała, wprowadzi 3 proc. środków krajowych PKB do wspólnej polityki rolnej – to warto dać (rządowi PiS) szansę – powiedział w TVP Info Marek Sawicki.

"Dlatego nie popieraliśmy tego rządu, ale też nie głosowaliśmy przeciw" - dodał Marek Sawicki wyjaśniając, dlaczego w głosowaniu po exposé Beaty Szydło posłowie PSL wstrzymali się od głosu. "Nie warto na starcie wszystkiego dyskredytować, warto dać szansę" - dodał.

d4jrqxm

Jednocześnie zwrócił uwagę, że zapowiedzi Beaty Szydło pozostają w sprzeczności z tym, co mówi minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który "w sprawach gospodarczych twierdzi, że nie od razu 8 tys. (kwoty wolnej od podatku), nie od razu 500 zł, że będzie to wprowadzał powoli i że to jest plan na 7-8 lat".

Sawicki nie skomentował natomiast pozbawienia PSL stanowiska wicemarszałka. "Zemsta nie jest dobrą cechą, w polityce trzeba być racjonalnym zarówno w koalicji, jak się rządzi, ale również w opozycji" - mówił.

d4jrqxm

Podziel się opinią

Share
d4jrqxm
d4jrqxm
Więcej tematów